Wpis z mikrobloga

#it #programowanie #praca
Dostałem dzisiaj ofertę pracy od #joymile - taki startap ludzi od #brainly i w widełkach był zapis:
"Widełki finansowe: do 8000 zł [brutto UoP z kosztami pracodawcy, netto B2B], w przypadku b2b jest 26 dni urlopu."

Czy to znaczy że 8k to koszt pracodawcy? czyli że brutto to część tej kwoty a netto to jeszcze mniej? jeśli teraz startupy będąsz szukać ludzi za 4k a pisać w ogłoszeniu 8k w tym koszty pracodawcy to chyba będziemy mieć w polsce nową modę na #janustartupex #startupy
  • 14
@sarveniusz: wszystko to wiem, wiadomo, że b2b ma swoje plusy i minusy, 7000 netto / b2b rozumiem jako kasa po podatkach i oczywiście że trzeba uwzględnić urlopy, ale to sprawa indywidualna (często firmy dają płatny urlop no i nie ma konieczności brania 26 dni). Tak czy inaczej sama różnica w kasie na rękę jest dość spora.
@kampar jak to kasa po podatkach? Od tego 7000 netto / b2b musisz jeszcze odjąć zus i dochodowy. Jeśli chcesz to dodatkowo musisz opłacić chorobowe, kolejna rzecz jest taka, że przy placeniu zusu na b2b przyszłą emeryturę dostaniesz taką jakbyś płacił składki od płacy minimalnej na uop. Więc jak ma wyjść to samo na rękę to dużo lepszą opcją dla pracownika jest uop, a wciskanie przez pracodawcę b2b jest próbą ugrania dla
@sarveniusz: No nie. Dostając 5500 zł netto na UoP, brutto to 7800 zł, a całkowity koszt pracodawcy to 9405 zł.
Rocznie pracodawca płaci: 9405 * 12 = 112860 zł. On płaci to za (uwzględniając urlop) 230 dni naszej pracy. (jest 250 dni roboczych w roku - urlop)
112860 / 230 = 490.69 to stawka dzienna za nasz dzień pracy. W miesiącu jest ok 20 dni roboczych, więc:
490.69 * 20 =
@kampar: No dobra, tylko wyżej podałem kwoty jakie próbowano mi wmówić, że są takie same. 5500 netto / UoP i 7000 netto / b2b, to chyba po swoich obliczeniach widzisz, że ktoś próbował ugrać dla siebie jak najwięcej.