Wpis z mikrobloga

Drogie Mirki,
coraz bardziej zaczynam się przekonywać do rerollu na programowanie. Dość długo upierałem się że zrezygnowanie z IT i pójście w inną stronę było personalnie dobrym wyborem ale powoli wraca do mnie zamiłowanie do zaszywania się przed kompem i tworzenia. Jako gówniak bawiłem się html'ami, animacjami Flash i actionscript. Wiem z czym to się je i że nie jest to taka bajka jakby się mogło wydawać z tagu #programista15k ale mimo wszystko powoli zaczynam dojrzewać do decyzji że mając 25 lat, chcę programować, (òóˇ). Szkoda że tak późno ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Moje pytanie brzmi, jak polecacie się za to zabrać, czy kursy online, płatne szkoły półroczne np. za 10k czy samemu kodować. Jestem w stanie chodzić nawet na wieczorówki jeśli jest to najlepszym wyborem.
No i najwazniejsze, myślę o javie.
Proszę o podpowiedzi.
Dzięki ziomeczki( ͡° ͜ʖ ͡°)

#programowanie #programista15k #java
  • 27
Sprawdzasz umiejętności algorytmiczne?


@fefler: W zasadzie to ważna rzecz, bo tendencja jest taka, że jak ktoś to ma dobre to zazwyczaj, ze wszystkim sobie radzi dobrze...
Po szczególy zapraszam na priv.
@zonkkk: zamiast płacić za kurs lepiej pojsc chociazby na staz. U mnie w korpo jest mega ssanie i jeżeli kandydat jest ogarnięty i zna podstawy - idzie na juniora na 3 miesięczny probny, w ramach tego jest szkolka - która przygotowuje do komercjalnego projektu
zamiast płacić za kurs lepiej pojsc chociazby na staz. U mnie w korpo jest mega ssanie i jeżeli kandydat jest ogarnięty i zna podstawy - idzie na juniora na 3 miesięczny probny, w ramach tego jest szkolka - która przygotowuje do komercjalnego projektu

@niepoprawny30: Mógłbyś coś więcej napisać tej szkółce?
@newbie_235235: profil firmy outsourcing/embedded automotive, ludzie trafiają do teamów c/gui/toole. Jest kilku mentorów którzy prowadza zajęcia w małych zespołach.

- Ogólniki takie jak algorytmy struktury danych, kompilacja , cross kompilacja, unitowki troche UML'a
- C: więcej kompilacji, ułożenie danych, więcej struktur i algorytmów
- GUI: c++11, stl, widgety
Oprócz tego cały czas jakieś małe zadanka

To trwa około 1-1.5 miesiąca, następnie tematy bardziej powiązane z projektem, wprowadzenie, wejście w scrum'a, zadanka