Wpis z mikrobloga

No elo testerskie świry!

Zacząłem pisać skrypty w Selenium (java) i napotkałem się na taki problem podczas automatyzcji rejestracji użytkownika:

udaje mi się normalnie zarejestrować i odczytać maila. Kiedy klikam w hiperłącze potwierdzający adres email, selenium nie zaczyna analizować strony, do której hiperłącze prowadzi, tylko dalej siedzi na gmail'u.

Jak sobie z tym radzicie? Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki. :)

#testowanie #testowanieoprogramowania #selenium #qa #testing no i w sumie #programowanie i #java ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 9
  • Odpowiedz
@buntuubuntu: Wszystko spoko, ale niestety nie czeka mi na to, aż strona zostanie załadowana (mimo, że mam wrzucony implicitlyWait na początku) ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Znasz mirku jakiś szybki sposób na te waity? Niestety nie ogarniam tych "waitów" w Selenium ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@buntuubuntu: @damianbeat:
Rozwiązanie z otwieraniem nowego okna nie jest najlepsze. Drugie okno powinno być otwierane tylko jeśli jest taka konieczność.
W tym przypadku zamiast klikać na link to skopiuj sobie ten odnośnik i wejdź po prostu na tę stronę poprzez .get(url)

Po drugie - co masz na myśli, że selenium nie czeka na załadowanie strony. Oczywiście, że czeka. Tylko że po załadowaniu się strony różne elementy wcale nie muszą się od razu wyświetlać. Mogą być pokazane z opóźnieniem, mogą być wczytywane dopiero po akcji użytkownika - do opanowania tego służą wszelkie expected condition. Chcesz czekać na element - wait for element to be visible.
Element jest zablokowany póki nie zajdzie inna akcja - wait for
  • Odpowiedz