Wpis z mikrobloga

To co dzisiaj zobaczyłem logując się na maila grupowego ze studiów zwaliło mnie z nóg :P 12 telefonów podpiętych do maila z włączoną lokalizacją, możliwością śledzenia każdego. Nawet mogę wykasować wszystkie dane z telefonu. Czy ludzie są naprawdę tak głupi ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#politechnika #gliwice #studia #bekazpodludzi #bekazrozowychpaskow #hacking #ciekawostki
Pobierz Gobe - To co dzisiaj zobaczyłem logując się na maila grupowego ze studiów zwaliło mni...
źródło: comment_nEn7vLoLhrkAqKcEEUPa6sQobxlKSVHa.jpg
  • 131
@szpongiel: u nas to działa tak, że starostka wysyła jakieś pierdoły typu maile od wykładowców do całej grupy z jakimis wielkimi plikami, których nie można wrzucić na fejsa + trzymamy wszystkie pliki na dysku google. Mamy jeszcze grupę na FB ale nie wszyscy mają więc mamy takiego maila dodatkowo.
@Gobe: każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy, u mnie nie było czegoś takiego jak grupowy mail, więc wszystkie maile szły do starostki roku.

Jak np. były zapisy do grup zajęciowych to starostka tworzyła arkusz google, wysyłała adres do swoich koleżków i koleżanek, żeby wpisali się pierwsi do lepszych prowadzących i dopiero po tym wrzucała linka na grupę fejsbukową.

Wybieranie projektów z listy gotowych tematów? To samo - mail do starostki
może i można, ale w sumie po co?


@Limonene: po to, żeby ktoś ci np. budzika nie włączył w telefonie - z tych mniej szkodliwych możliwości. Po to aby mieć kontrolę oraz widoczność, kto wrzucił który plik, kto go może zmienić / usunąć. Po to aby... bosz, szkoda szczempić ryja nawet. Tak jak już powyżej napisałem. Google Drive powstał dokładnie do tego ale nie w ten sposób aby wszyscy używali tego
@szpongiel: no i co z tego, ludzie XD czego wy oczekujecie tłumacząc mi to, że pójdę do mojej grupy na studiach i powiem im "hej, bez sensu mamy ten dysk google na jednym mailu, działa ale musimy mieć wszyscy oddzielne maile. Będzie działało identycznie ale musimy to zmienić!". Działa i tyle, po co komplikować. A jak ktoś jest ogarnięty to telefonu sobie do konta nie podepnie. Nie mówię że nie rozwiązałabym
@Limonene no jak jeszcze raz? Raz tylko wspomniałem i to nawet nie w odpowiedzi do Ciebie.
Nic nie musicie zmieniać. Dziwi mnie, że w ogóle tak to zostało użyte i to akurat z Google Drive, który służy dokładnie do tego - współdzielenia i pracy na wspólnych plikach. To jest podstawowa funkcja tej usługi. I nie wiem co by to miało skomplikować - że każdy musi mieć osobny email? A to i tak
A to i tak nie macie, jak ktoś do Ciebie pisze maila do odbierasz go poprzez wspólne konto grupy na studiach?


@szpongiel: wut, co ty w ogóle wymyślasz xD Mam swojego maila. Jak ktoś pisze maila do mnie to odbieram go przez moje konto bo wysyła go na mój adres. Te konta przecież nie mają ze sobą nic wspólnego. Mail grupy ze studiów służy WYŁĄCZNIE do dostępu do dysku google. I
@Limonene: domyślam się jak korzystacie i że każdy ma swój email i tak ale celowo tak napisałem w odpowiedzi na twoje stwierdzenie:

działa ale musimy mieć wszyscy oddzielne maile

Tak jakby czymś dziwnym było, że każdy i tak ma swój email i musiałby specjalnie założyć w tym celu. Spoko jak wam wygodnie to luzik. Po prostu akurat z google drivem można to bardzo łatwo zrobić korzystając z funkcji, która do tego