Wpis z mikrobloga

Może umiałby ktoś pomóc? Chciałam samodzielnie zregenerować sobie baterię w laptopie (co by nie kupować kiepskich zamienników które i tak utrzymuję się kilka tygodni - a oryginalnej do swojego laptopa nie mogłam znaleźć.

Baterie mimo aspektów wizualnych złożyłam dość dokładnie. Luty są płasie, nic się nie łaczy między sobą, zastosowałąm blaszkę niklową do łączenia ogniw i podłączyłam (mam nadzieję dobrze, na odstawie starej baterii)taki kontroler / przy podłączneiu do laptopa.

No i nie działa. bateria jest wsadzona w komputer, ale po jego właczeniu pokazuje 33%,i nie ładuje. 33% - jakby zupełnie nic nie znaczące. 33% wskazywałoby że moze 3 ogniwa czyta/ widzi laduje?

Z menadzera urzadzen sterowniki do wczesniejszej baterii usunełam, komputer zrestartwoalam i nic nie dało.

Czy ktos z Was miał moze podobne doświadczenia i składał sam beterie, gdzie pojawił się podobny problem?

Jako że zakładam ze dobrze wsyztsko podłączyłąm to mam dwie opcje, albo przegrzałam jakieś ogniwo podczas lutowania (choc to w miare krótko trwało bo lutowałam z kwasem lutowniczym) albo są jakieś problemy przy kontrolerze przez to że dałam mocniejsze ogniwa. Wiecej mi do głowy nie przychodzi.... Ale moze coś pominełam. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł będę wdzięczna za pomoc.
thisway - Może umiałby ktoś pomóc? Chciałam samodzielnie zregenerować sobie baterię w...

źródło: comment_vtLW3rysHGhK50nBlUqgjdWtCpDOj45d.jpg

Pobierz
  • 104
  • Odpowiedz
@thisway: A nie musisz tej baterii teraz skalibrować? Bo sterownik nie ogarnia jaki jest poziom baterii, bo to nie jest chyba takie proste że sobie mierzy napięcie czy inną magię i wie.
  • Odpowiedz
@Phatee: cos probowalam resetowaniem sterowników, i kilka jakichś prostych rade z wyciąganiem wylaczaniem kompa...ale dzięki poczytam o tym jeszcze i wgłębie się w temat
  • Odpowiedz
@thisway: Chodzi o to, że w laptopie powinnaś mieć możliwość użycia programu do kalibracji(poszukaj w sterownikach lub utility producenta lapka). Polega to chyba na tym że program każe rozładować baterię do zera, naładować do maksa i wtedy już ma jakieś punkty odniesienia, które potem wykorzystuje.
  • Odpowiedz
@Phatee: haha też trochę panikowałam i z daleka przez zasilacz najpierw właczyłam ;) a teraz strach zupełnie ustąpił #!$%@? ze nie działą i tą bombę rozklejoną na kolanach trzymam... No niestety minus jest taki że te 33% nawet nie da się zużyć bo nie odpala bez kabla..
  • Odpowiedz
@kendziu666: no niestety dokładnie takie miałam nadzieje, że zmienię i same ogniwa i zadziała :) Dzięki za podpowiedź. Poczytam o temacie czy są na to obejścia dla takich kontrolerów.
  • Odpowiedz
@thisway: wszystko zależy od tego jaki to kontroler i jak zapisuje sobie informacje o baterii. Moim zdaniem nie skalibrujesz tego, sam kiedyś próbowałem na dość popularnym modelu to gdy szukałem na forach to był problem bo były 3 rodzaje kontrolerów a tylko jeden wiedzieli jak ogarnąć.
  • Odpowiedz
@Prof_: ok czaję. Szkoda...i dzięki za pomoc. Widać pinują by zrobić tak zeby najlepiej kupić jednak oryginalną baterię. W najgorszym wypadku zmontować można dobry powerbank chociaz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 86
@thisway: Moderatorzy z elektrody chodzą po pokoju i jedzą bigos garściami... O #!$%@?... Jest tam jakiś sterownik do baterii chroniący przed przeładowaniem?
  • Odpowiedz