Wpis z mikrobloga

Może umiałby ktoś pomóc? Chciałam samodzielnie zregenerować sobie baterię w laptopie (co by nie kupować kiepskich zamienników które i tak utrzymuję się kilka tygodni - a oryginalnej do swojego laptopa nie mogłam znaleźć.

Baterie mimo aspektów wizualnych złożyłam dość dokładnie. Luty są płasie, nic się nie łaczy między sobą, zastosowałąm blaszkę niklową do łączenia ogniw i podłączyłam (mam nadzieję dobrze, na odstawie starej baterii)taki kontroler / przy podłączneiu do laptopa.

No i nie działa. bateria jest wsadzona w komputer, ale po jego właczeniu pokazuje 33%,i nie ładuje. 33% - jakby zupełnie nic nie znaczące. 33% wskazywałoby że moze 3 ogniwa czyta/ widzi laduje?

Z menadzera urzadzen sterowniki do wczesniejszej baterii usunełam, komputer zrestartwoalam i nic nie dało.

Czy ktos z Was miał moze podobne doświadczenia i składał sam beterie, gdzie pojawił się podobny problem?

Jako że zakładam ze dobrze wsyztsko podłączyłąm to mam dwie opcje, albo przegrzałam jakieś ogniwo podczas lutowania (choc to w miare krótko trwało bo lutowałam z kwasem lutowniczym) albo są jakieś problemy przy kontrolerze przez to że dałam mocniejsze ogniwa. Wiecej mi do głowy nie przychodzi.... Ale moze coś pominełam. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł będę wdzięczna za pomoc.
Pobierz thisway - Może umiałby ktoś pomóc? Chciałam samodzielnie zregenerować sobie baterię w...
źródło: comment_vtLW3rysHGhK50nBlUqgjdWtCpDOj45d.jpg
  • 104
@thisway: Tam masz płytkę z jednym lub dwoma układami scalonymi. Jeden z nich to pamięć (ten 8-pinowy smd), który ma zapisaną ilość cykli ładowań i inne takie. Pomimo wymiany ogniw, kontroler sczytuje z pamięci, że bateria jest zużyta, choć ogniwa mogły jeszcze być sprawne, lub wymieniłeś je na nowe - sprawne. Ot, taki brezent od producentów sprzętu, żeby biznes się kręcił.
Rozwiązanie: szukać na forach lub w serwisach, wsadów do pamięci
@smuga50: super dzięki bardzo. Poszukam i pomajstruje może jeszcze jak rozbuduję jednak znacznie bardziej wiedzę o zakres jaki mówisz. A nawet jak się nie uda to fajna wiedza która przyjemnie ulokować w głowie i nie próbować przynajmniej w przyszłości tych samych błędnych kroków. Dzięki!
@thisway: O matko przenajświętsza, masz dobrego anioła stróża.

podziw że to kobieta zrobiła i kombinuje lepiej niż nie jeden "facet" miesza się z twoją lekkomyślnością, (taką troche typową dla kobiet), ale i tak podziwiam. Najlepiej jak coś takiego masz zamiar zrobić to przynajmniej włączyć YT albo poczytać, a nie na odwrót :)
Z tego co wiem to lutowanie ogniw mogło się skończyć dla Ciebie stałym uszczerbkiem na zdrowiu, a na pewno