Wpis z mikrobloga

Marcos Rojo wczoraj...
1 poprzeczka
1 blok
2 wślizgi
2 przejęcia
4 skasowania akcji rywala
92 podania
100% wygranych wślizgów

Po zakończeniu wczorajszego meczu (Basel 1:0 United), Jose Mourinho udzielił wywiadu dla stacji BT Sport. Oto, jak skwitował spotkanie z mistrzem Szwajcarii…

Pierwsza połowa była idealna w naszym wykonaniu a jedyne czego zabrakło, to bramek. Ciężko było zagrać tak samo w drugiej odsłonie meczu bo przeciwnik szybko ‚nauczył’ się naszej gry. Po 45 minutach powinniśmy prowadzić 0:5 ale nie mogliśmy pokonać bramkarza rywali pomimo wyraźnej dominacji. Pod koniec meczu pogodziliśmy się z faktem, że nie wskóramy zupełnie nic…po czym Basel wyszło na prowadzenie…

Zejście Pogby miało wpływ na losy meczu?
Myślę, że tak. Liczyliśmy się z tym, że po tak długiej przerwie 65 minut da się we znaki Paulowi, dlatego zdecydowałem na zmianę. Matić to piłkarz o umiejętnościach podobnych do tych Pogby, dlatego nie braliśmy pod uwagę nagłego spadku jakości w środku pola. Wpuściłem Marcusa by dał nam szybkość, Ibra miał zapewnić spokój i przetrzymanie piłki…podejście do meczu było bardzo dobre.

Brak zarzutów…
Nie mogę i nie mam prawa obwiniać graczy za wynik. Na 10 takich meczy, spokojnie wygrywamy 9 z nich. To samo było z Chelsea. Zadecydował jeden strzał a my zagraliśmy fatalnie. Taka sytuacja nie miała miejsca dziś. Przewaga w pierwszej połowie była kolosalna, zagraliśmy świetnie…

Nastawienie
Graliśmy przeciwko drużynie grającej pięcioma obrońcami, stąd bardzo ofensywne ustawienie z trójką ofensywnych zawodników. Teoretycznie wystarczył nam punkt ale ostatecznie przegraliśmy ‚wygrany’ mecz. To wielka sprawa dla FC Basel. Te punkty dały im szansę na awans.

Powrót Rojo
Marcos zagrał kapitalne spotkanie. Mógł grać już kilka tygodniu temu ale nie śpieszyło nam się. W pierwszej połowie błyszczał, bardzo dobrze kontrolował sytuację na swoim obszarze gry. Jestem więcej niż zadowolony z jego występu.

Jesse Lingard rozegrał wczoraj 100. mecz w barwach Manchesteru United!  Gratulacje.

Zlatan Ibrahimovic stał się pierwszym graczem, który pojawił się w siedmiu różnych klubach w Champions League
Manchester United
PSG
AC Milan
Barcelona
Inter
Juventus
Ajax
#remekunited #united
RemigiuszGr - Marcos Rojo wczoraj...
1 poprzeczka
1 blok
2 wślizgi
2 przejęcia
4 skas...

źródło: comment_oaP7p9oRpKhq0EixjiaobGwX3wlQTv6l.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach