Wpis z mikrobloga

@Raffael: kiedys mnie kanar walnal na przeterminowanym bilecie w autobusie. Sprawa miala miejsce ponad 4 lata temu i zapomnialem o tym. Po 4 latach dostalem list z firmy windykacyjnej ze chca teraz moich pieniedzy. Jak dla mnie sprawa jest przedawniona, bo nie bylo zadnego kontaktu, ani to z mpk ani innych firm. No pedaly, no
@sh2dov jeśli serio nie było listów i nic w ciągu tych 4 lat, to mogą Cię wg prawa cmoknac, aczkolwiek w tym roku zmienila się firma odnośnie dłużnikow, także nie wiem czy nie znaleźli skutecznego sposobu na ściąganie długów. Decyzja Twoja
@mirek_januszy: nawet wezwanie do zaplaty nie bylo przyslane listem poleconym. Z tymi poijawkami nie chce sie nawet kontaktowac. Gdzie moge zadzwonic i porozmawiac w tej sprawie? Mpk czy moze jakis pracownik bezposrednio. Bo generalnie wysle list z podniesieniem zarzutu przedawnienia ale chce to robic z mpk. Generalnie dogadac sie chce.
@sh2dov Raczej ich ta sprawa już nie będzie za bardzo interesowała. Jeżeli firma windykacyjna przejęła to musisz się z firmą tą kontaktować i im wysłać pisemnie za potwierdzeniem odbioru i z zachowana dla siebie kopią oświadczenie, że sprawa uległa przedawnieniu itd...(poczytaj na forach o oświadczeniach o przedawnieniu i formach windykacyjnych).
@sh2dov Jak będziesz jutro do nich dzwonił i wykopią Twoją sprawę to z góry już przez telefon rozmawiając z pracownikiem podnoś zarzut przedawnienia rozszczenia oraz mów, że nie pamiętasz tego zdarzenia, że było to już bardzo dawno. Poproś również o to aby pracownik ten zrobił notatkę służbową z rozmowy odnośnie tej sprawy.
@msbtdc: mimo wszystko zadzwonie do nich i porozmawiam najpierw z nimi. Dopiero pozniej bede myslal jak podejsc do windykatorow, zeby nie miec wiecej problemow niz jest teraz
@sh2dov nie ma za co...

Chociaż to jest teraz moje gdybanie ale znając ich podejście do sprawy to poproszą Ciebie abyś w tej sprawie kontaktował się z firma windykacyjną ponieważ ona teraz przejęła sprawę i nią się zajmuję...

W każdym razie Powodzenia ! I pomyślności w rozwiązaniu problemu.
@sh2dov no więc teoretycznie mają rok żeby się odezwać od momentu wystawienia opłaty dodatkowej. Jako że minęły 4 to już raczej #!$%@? zrobią. Poza tym też sobie nie przypominam żebym dostawał jakieś listy
@Caban1908: kolega wyzej pisal, ze zmienili firme i to pewnie dlatego. Jako ze bede za pare lat chcial ulokowac w polszy troche grosza, to pewnie bede musial z nimi pojsc na ugode