Wpis z mikrobloga

To jest jakiś żart, weszłam sobie na szlachetnapaczka.pl przeglądam rodziny, może ktoś serio potrzebuje pomocy, a tu: Małżeństwo (40/44l.), mieszkali w mieście ale wzrósł koszt wynajmu i wyjechali na wieś gdzie nie ma pracy (gdzie tu sens, gdzie logika).
Dwójka dzieci, chłopak 22l, studiuje ale nie pracuje i córka 16l. w ciązy ( #karyna ). Mają dochód 1400zł (czyli pewnie jakieś zasiłki) i proszą o hajs i jakieś tam fanty. WTF?!
Ja tu widzę mocno nieporadną rodzinke, zamiast przeprowadzić się gdzieś nawet na obrzeża miasta (skoro i tak wynajmują to co za problem) to wyjechali na wieś i zdziwieni że roboty nie ma.
Wszyscy zdrowi, syn w takim wieku że może spokojnie pomóc rodzinie, ale wolą żebrać o pomoc niż iść do pracy, tam jest w ogóle jakaś selekcja rodzin?!
#szlachetnapaczka
  • 31
@Aspen: nie tak do konca, sa rodziny ktore serio z tego korzystaja.

@krolowamonika: raczej ciezko o selekcje bo co? Ocenisz ich pod kątek decyzji o przeprowadzce czy ogolnego #!$%@? umyslowego? Wiadomo, ze #!$%@?, ale szczescie takich pluskw jest niewiele ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Annaroth: Jest selekcja. Moja była dziewczyna była wolontariuszką Paczki. Oni jeżdżą do każdej rodziny robić wywiad, zapisują wszystko, a potem "góra" podejmuje decyzje czy tę rodzinę zapisać do akcji czy nie.