Wpis z mikrobloga

To jest jakiś żart, weszłam sobie na szlachetnapaczka.pl przeglądam rodziny, może ktoś serio potrzebuje pomocy, a tu: Małżeństwo (40/44l.), mieszkali w mieście ale wzrósł koszt wynajmu i wyjechali na wieś gdzie nie ma pracy (gdzie tu sens, gdzie logika).
Dwójka dzieci, chłopak 22l, studiuje ale nie pracuje i córka 16l. w ciązy ( #karyna ). Mają dochód 1400zł (czyli pewnie jakieś zasiłki) i proszą o hajs i jakieś tam fanty. WTF?!
Ja tu widzę mocno nieporadną rodzinke, zamiast przeprowadzić się gdzieś nawet na obrzeża miasta (skoro i tak wynajmują to co za problem) to wyjechali na wieś i zdziwieni że roboty nie ma.
Wszyscy zdrowi, syn w takim wieku że może spokojnie pomóc rodzinie, ale wolą żebrać o pomoc niż iść do pracy, tam jest w ogóle jakaś selekcja rodzin?!
#szlachetnapaczka
  • 31
@simperium: masz racje, niektorzy chcą pomóc na siłe a potem tak wychodzi. Jak czasem usłyszalem jaką patolę inni wolontariusze włączają do projektu to olaboga... Maz 40 lat nie pracuje bo od roku nie mzoe znalezc pracy, zona 32 lata opiekuje sie 16 letnia coreczka dzesiką ktora sie jeszcze uczy no i jest w ciazy z sebastianem który pracuje dorywczo.. zmien imiona wiek i zawody - historia zycia co trzeciej rodziny z
@krolowamonika ja sie wyleczylem 3 lata temu :/ po przeczytaniu opisow paru rodzin, Karyna wychowuje 4 dzieci kazde z innym ojcem :/ rodzina z 8 dzieci w drodze nastepne :/ i tym podobne. Wole zawiezc dla psiakow w schronisku karme ( ͡º ͜ʖ͡º) albo zasponsorowac ostruganie kopyt zapomnianemu konikowi w stajni (,) ( tak swoja droga to tez jest chore kupi taka wariatka
@krolowamonika: > Pani Halina (68 l.) mieszka razem z mężem Jerzym (70 l.).
Małżeństwo żyje w małym domku, który pan Jerzy sam wybudował za młodu. Posiadają również drugi dom, w którym zamieszkuje ich synowa; kobieta nie płaci rachunków, przez co rodzina popadła w ogromne długi. Dodatkowo stary domek, w którym mieszkają rozpadał się, dlatego zmuszeni byli wziąć kredyt aby go wyremontować. Gdy pan Jerzy brał kredyt, miał pracę w szkole (dyrektor
@krolowamonika: W większości przypadków ludzie są biedni na swoje własne życzenie. Ktoś mi zaraz napisze, że #!$%@? nie znasz nie oceniaj. Ale #!$%@? co gadam z takimi ludźmi to tego nie zrobic bo wstyd, tego nie bo sie nie opłaca. Tamtego nie ruszy bo chory i go plecki bolą jak sie schyla. Do roboty leszcze i pieniądze się znajdą!
Fakt, są jeszcze biedni ludzie, którzy mieli pecha w życiu. Ale niestety