Wpis z mikrobloga

Witajcie Mirki ;)
Jaki linux polecanie na początek zabawy (jako 2 system) poważnie zastanawiam się nad Mint-em lub Ubuntu, odpaliłem sobie ja na cd ale dalej nie wiem na który się zdecydować.
W sumie potrzebny mi on jedynie w mojej pracy jako stabilny system do oglądania filmów i neta (sporo czasu spędzam w roku na statku i wole mieć drugi zapasowy system gdyby Windows się wysypał bo na środku oceanu ciężko czasami coś naprawić ( ͡° ʖ̯ ͡°)).

#linux #komputery #ubuntu #informatyka
  • 10
@PowerfulTransistor laptop jest chyba wystarczajacy i7, 8 giga ram i karta gt 555 szalu nie ma ale powinno chodzic.

@SunnO co masz na mysli mowiąc o tym Ubuntu próbowałem wersje 16.04 i 17.10 i strasznie dla mnie się różniły połapać się w nim nie mogłem ale Mint jakiś taki troche jak Windows ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kamillo007 zależy jeszcze jakie środowisko graficzne próbowałeś :p

Ogólnie chodziło mi o to że mint jest według mnie bardziej przyjazny dla nowego użytkownika, nie powoduje takiego szoku no i co najważniejsze - rzadziej mu się zdarza wysypać. Z xubuntu jest podobnie ale i tak zawsze wracałem do polecania Minta na początek xd mam dużo znajomych którzy tak zaczynali a teraz albo dalej mint albo inne archy, manjaro czy inne cuda :p