Wpis z mikrobloga

@tomala92: Korzystam i polecam nad wszystkie inne, pierwsze tygodnie pracy były bardziej nauką na błędach, ale w każdej chwili mają gotowych konsultantów i pomogą ze wszystkim. Opcji jest tam tak wiele, że nie w sposób opisać je wszystkie - koniec końców ograniczam się tylko do odczytywania danych, rozliczania delegacji i kontroli naruszeń (i wszelkiego rodzaju raporty zależne od potrzeb)

W razie potrzeby służę pomocą ( ͡º ͜ʖ͡º
@tomala92: odczytuje jeszcze usługowo poza-firmowe pojazdy i kierowców, trochę użyczam licencji krajowej no i mam też kilka swoich autek - nie narzekam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@tomala92: jeszcze dodam, że prawie każdą funkcje 'poznawałem' sam bo ileż można doradcy truć przez telefon, więc na prawdę się da. W ostateczności jest wyczerpująca pomoc wbudowana w program
@xspeditor: ja mam wszystkich na własnej działalności i rozliczam ich płace minimalne z Niemiec, Austrii i Francji. Podaję godziny wjazdu i wyjazdu z tych krajów a program zaciąga dane z karty kierowcy. Reszta jest prawie taka sama jak np w tachomatt.
@Marellion
Niestety nie.

@piotr167 @oskrz
Ta praca też właśnie na obszar Austria Niemcy Francja. Podobno głównie co to trzeba siedzieć dużo w przepisach, bo ciągle się zmieniają i osoba musi być na bieżąco, żeby to wszystko ogarnąć. Wydaje się dość odpowiedzialna praca, ale być może naprawdę fajna.
@tomala92: Ja też na tym pracuję i rozliczam min z innych krajów. Program jest dość prosty natomiast jest tam dużo opcji i to jest kwestia prawidłowego ustawienia wszystkiego co jest dość trudne ale jak toś ci to poustawia/ powie jak to potem automatyzm w dużej mierze.
@Lord-of-Faneloy
A co ze znajomością przepisów, tzn tymi zmieniającym się, podobno polskim przewoźnikom non stop robione jest pod górkę i trzeba być na bieżąco. Skąd czerpać najlepiej takie informacje ?
Wydaje mi się , że tam chyba dwie osoby się zajmują. Więc nawet spoko, najważniejsze przyuczenie w programie i poznanie zasad kierowców ciężarówek.
@tomala92: No z przepisami to prawda ogólnie jest straszna biurokracja i w zasadzie to trzeba by znać prawo pracy w FR DE i AT i jeszcze jakieś przepisy branżowe w zasadzie nie realne. Trzeba jakoś sobie radzić polecam stronę kancelarii KOBEN / INELO / ZMPD tam są najważniejsze żeczy wyjaśnione.
@Lord-of-Faneloy
No ale widzę , że wszystko jest do nauczenia
Pewnie kwestia miesiąca żeby to ogarnąć, nigdy w sumie nic podobnego nie robiłem, ale widzę , że praca ciekawa ale i też mocno odpowiedzialna.