Wpis z mikrobloga

Polska mi zbrzydła. Zbrzydły mi polskie miasta, polska kultura, polskie społeczeństwo. Nie jestem w stanie przełknąć żadnej polskiej gazety, serwisu internetowego, "mądrych" czy "ironicznych" fanpage'y na facebooku. Jak idę na zakupy do galerii handlowej to chcę stamtąd jak najszybciej uciec od tych ludzi. Irytuje mnie pasywna-agresja Polaków, to jak ludzie się zachowują względem siebie na codzień. Dobijają mnie perspektywy demograficzne dla tego kraju (bardzo słaba dzietność, duża emigracja, starzejące się społeczeństwo), perspektywy mieszkaniowe (mieszkanie od dewelopera w dużym mieście za 400k z tektury i generujące wiele problemów), perspektywy dla moich dzieci (gówniana edukacja i dużo społecznej agresji), gówniana jakość powietrza. Żywność mi coraz mniej smakuje, jak widzę zgniłe owoce w sklepie to chcę mi się rzygać. Ostatnio wszystko robię wszystko by się stąd wyrwać.
#polska #oswiadczenie
m.....i - Polska mi zbrzydła. Zbrzydły mi polskie miasta, polska kultura, polskie spo...

źródło: comment_SluH2jsNXa2eXtihpFavXmGF588V9v7J.jpg

Pobierz
  • 85
  • Odpowiedz
@spokojnie_to_ja: mieszkałem i bywam w Niemczech, więc znam te zalety m.in. czyste powietrze, mili ludzie w sklepach i usługach, zagadujące kobiety w metrze, stabilne prawodawstwo, dobre jedzonko i super stosunek jakość\cena, chyba że masz coś jeszcze?
  • Odpowiedz
  • 80
@madry_i_mieciutki Jak wracam raz na ruski rok do kraju, to czuje sie tu dziwnie, nie zebym narzekal czy cos. Jednak nie jest to miejsce gdzie umialbym sobie teraz poradzic i zyc. Jedyne co mnie tan trzyma to odwiedzam mame, tak to bym juz chyba nawet nie mial powodow by odwiedzac kraj.
10 lat na emigracji robi swojw powoli.
  • Odpowiedz
@Fugi88888: tak spoko są miejsca w UK gdzie nei da się mieszkać owszem większość ludzi jest normalna i spokojna ale mnie martwi ta mniejszosć - czekaj na zamachy na jarmarkach Bożonarodzenowych
  • Odpowiedz
@fastmotion: Chodzi o to ze jesteśmy krajem na dorobku i każdy zapieprza i nie mamy tak jak niemcy ze na luzie coś mozemy my często musimy i bardzo się zużywamy, w tym biegu. Też mamy to ze to co na zewnątzr swiadczy niby o naszym statusie więć ludzie ładują się w kredyty na samochód na który defacto ich nie stać. Ja byłem w wielu miejscach na tym swiecie. I sorry ale
  • Odpowiedz