Wpis z mikrobloga

Mirki i mirabelki

Czym się różni business casual od smart casual?

Niedługo rozpoczynam nową pracę w IT, w korporacji do której idę nie ma narzuconego dress code.
Jednak mam zamiar sam go sobie narzucić, żeby budować swój trochę bardziej profesjonalny wizerunek.
Czy uważacie smart casual - jak na obrazku - będzie over dressed, jeśli reszta zespołu będzie przychodziła w tshitach? Czy jednak dostosować się do ubioru jaki panuje w zespole?

Wybrałbym, smart casual z czarnymi jeansami i różnymi kolorami koszul, na różne dni, bo i tak w takim stroju czuję się dość komfortowo.

#modameska #pracbaza #pracait
f0xyProxy - Mirki i mirabelki

Czym się różni business casual od smart casual?

N...

źródło: comment_VDFRlc5hz9p2HURF8LLTv5qJsPP7SRzo.jpg

Pobierz
  • 34
@f0xyProxy: ooo widzę, że ktoś mi zrobił fotę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

btw. z tego co wnioskuje z rozmowy, to na Twoim miejscu poniżej Bussiness bym nie schodził. Niech wszyscy wiedzą (i widzą) z kim mają do czynienia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Tukan_Marcin: Nie znam się totalnie na "modzie", ale jak w googlu wpisuje "smart casual" to widzę obrazki z typami w czarnych spodniach. Masz jakieś dobre, źródło w którym będę mógł przeczytać o różnych stylach, co jest w danym stylu w złym guście a co w dobrym?

Istnieją książki/poradniki/blogi cokolwiek z takimi tipami?
@f0xyProxy: a jak wpiszesz "garnitur" to są takie rzeczy:
https://www.partybox.pl/zasoby/images/middle/os_039_superman_product-photo_00106.jpg
https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_gnCyUmXnqqqzudC2UMgh8NDEK83ouSeM.jpg

blogi - Mr. Vintage, Dandycore, All Tied Up i pokrewne
oraz vlogi na yt Dandycore i Czas Gentelmanów
plus fb wyżej wymienionych
poczytaj, popatrz i po jakimś czasie intuicyjnie będziesz wiedział co i jak

podstawa to czinosy granatowe, szare i beżowe, koszule białe i niebieskie (plus wzory paski, kratki itd.), swetry vneck i cardigany, marynarki

noszenie czarnego koloru w "wannabe
@f0xyProxy w każdym korpo ludzie ubierają się różnie, niezależnie od narzuconego dress code. Ubierz się tak, jak jest Ci wygodnie.
Przychodzenie w t-shircie zamień minimum na polówkę.
Koszula jest o tyle bezpieczna, że wystarczy podwinać rękawy i wypuścić ją ze spodni i od razu wyglądasz bardziej casualowo.

Sam pracuję w korpo w dziale IT i połowa przychodzi w jeansach i polo/t-shircie, druga połowa w chino i koszulach z kołnierzem button-down. Na wszelki
@plushy: @ali3en: Dzięki Panowi za komentarz.

Pozostanie mi rozpoznanie na obiekcie, i dostosowanie się do tłumu. Mam nadzieję, że jednak będe mógł trochę zmodyfikować stylówe piwniczka, bez wyjścia na buca.