Wpis z mikrobloga

Mirki i mirabelki

Czym się różni business casual od smart casual?

Niedługo rozpoczynam nową pracę w IT, w korporacji do której idę nie ma narzuconego dress code.
Jednak mam zamiar sam go sobie narzucić, żeby budować swój trochę bardziej profesjonalny wizerunek.
Czy uważacie smart casual - jak na obrazku - będzie over dressed, jeśli reszta zespołu będzie przychodziła w tshitach? Czy jednak dostosować się do ubioru jaki panuje w zespole?

Wybrałbym, smart casual z czarnymi jeansami i różnymi kolorami koszul, na różne dni, bo i tak w takim stroju czuję się dość komfortowo.

#modameska #pracbaza #pracait
f0xyProxy - Mirki i mirabelki

Czym się różni business casual od smart casual?

N...

źródło: comment_VDFRlc5hz9p2HURF8LLTv5qJsPP7SRzo.jpg

Pobierz
  • 34
Czy uważacie smart casual - jak na obrazku - będzie over dressed, jeśli reszta zespołu będzie przychodziła w tshitach? Czy jednak dostosować się do ubioru jaki panuje w zespole?


@f0xyProxy: mysle ze najlepiej bedzie przestac sie tym przejmowac i zakladac to co Ci sie podoba/na co masz ochote ;) szczegolnie ze praca w IT, wiec i tak jak nie przyjdziesz w obszarpanym dresie to kazdy bedzie mial to w dupie ;)
@jack-lumberjack: Inżynierskie. Raczej nie będę miał kontaktu z klientami.

@wiewior_s: @jack-lumberjack: Wiem, że w IT jest bardzo luźne podejście do ubioru, nawet te dresy o których wspomniałeś wiewior, nikt by się tym nie przejmował. Jednak chodzi o wykreowanie swojego wizerunku, szczególnie na początku, kiedy nie znam zespołu, na kogoś w miarę profesjonalnego - oczywiście to samo osiągnę, swoją pracą i ewentualną wiedzą, ale wiadomo, że pierwsze wrażenie, i codzienny
hodzi o wykreowanie swojego wizerunku [...] kogoś w miarę profesjonalnego


@f0xyProxy: Jak przegniesz, to wykreujesz sobie wizerunek nadętego bufona. Ubierz się schludnie. Koszula nie zaszkodzi. Ale nie licz na to, że twój ubiór wpłynie na ocenę twoich umiejętności, szczególnie wśród kolegów w zespole. Może jakiś niedorobiony menago się tym podjara, ale jak tak, to ja bym wolał z nim nie pracować :)
@f0xyProxy: Jak przegniesz, to wykreujesz sobie wizerunek nadętego bufona. Ubierz się schludnie. Koszula nie zaszkodzi. Ale nie licz na to, że twój ubiór wpłynie na ocenę twoich umiejętności, szczególnie wśród kolegów w zespole. Może jakiś niedorobiony menago się tym podjara, ale jak tak, to ja bym wolał z nim nie pracować :)


@m_bielawski: Właśnie dlatego pytam o ten over dress. Nie mam zamiaru wychodzić na nadętego, ani kogoś kto myśli,
@f0xyProxy: no to smart casual jest spoko. Garniak prędzej zostanie wyśmiany niż przyjęty z aprobatą.


@m_bielawski: No i jest nie wygodny. I już typowo wyglądasz jak korpo-śmieć. A smart casual moim zdaniem jest dość wygodny.

Akurat nie bank, typowe korpo IT.
@f0xyProxy: Czasy się zmieniają, wielu informatyków w okolicach trzydziestki zaczyna się ubierać lepiej. Ale jeśli jesteś świeżo po studiach to business casual jest zdecydowanie zbyt elegancki.