Wpis z mikrobloga

#ispot #iphone #apple #prawo

Cześć Mirki,

Chcę Was prosić o radę. Kupiłem pod koniec września w stanach iphona 7. Telefon od zakupu wariuje, wiesza się, wyłącza przy ładowaniu, nie chce instalować aplikacji, czasem nie wibruje, czasem wibruje jak szalony ( soft już przegrywałem parę razy, z itunesa i chmury tak jak poradzono mi w iSpocie w Polsce).
Byłem w apple storze w Stanach, po podpięciu do urządzenia diagnostycznego nie wykazało ono nic nieprawidłowego, ale powiedziano mi, że telefon mimo to zachowuje się nieprawidłowo i raczej nadaje się do wymiany. Niestety nie mieli tego dokładnie modelu na miejscu, a ja nie miałem czasu żeby pofatygować się do innego sklepu.

I teraz pytanie:

Po dopytaniu kilka dni temu w iSpocie uzyskałem informację, że telefon muszę odstawić na gwarancję, która potrwa dwa tygodnie. Wydaje mi się, że w przypadku telefonu za takie pieniądze, który ma nieco ponad miesiąc mogę domagać się wymiany na nowy, a nie naprawy. Jak spróbować to załatwić? Jestem laikiem w kwestii prawa konsumenckiego. Oddać na gwarancję czy rękojmię? Napisać krótkie pismo o wymianę w związku z niezgodnością towaru z umową?

W telefonie szaleje naprawdę wiele rzeczy, działa wolno, nie instaluje aplikacji, potrafi wyłączyć się podczas ładowania, gubi sieć. Nie jest to sprawa softu bo instalowałem go od nowa kilkukrotnie.

Będę BARDZO wdzięczny za jakiekolwiek sugestie jak to załatwić. Dziękuję!:)
  • 12
@jezussek: W Polsce nie ma niestety oficjalnych punktów Apple i nikt nie wymieni Ci telefonu od ręki na nowy. U nas trzeba wysłać na gwarancje i cierpliwie oczekiwać. Natomiast polecam jak masz chwile wycieczkę do Drezna czy Berlina. Tam to załatwisz od ręki wymianę na nowy egzemplarz.
@jezussek: nie ma na co czekać. Jeśli telefon nie działa jak należy, to oddawaj od razu. Ja oddawałem swojego z USA 30.07 a 10.08 miałem już nowy telefon. (Miałem problem z górnym głośnikiem)
@jezussek: iSpot Sadyba Best Mall Wwa. Normalnie na gwarancję, nic nie wspominałem o wymianie. Jak sprawdzałem po numerze zgłoszenia status to zmieniało się na urządzenie naprawione ale przyszedł nowy telefon. Mój kolega miał problem z wibracja, oddawał w Olsztynie i dokładnie ta sama sytuacja - wymiana na nowy.