Wpis z mikrobloga

Któryś z zestawów (wszystkie do 3k) fituje głównie pod granie w CS + sporadycznie jakieś nowsze tytuły? Doradźcie bo zielony jestem :D

1:
Intel Core i5-8400 /2.8GHz, 9MB, LGA1151, BOX/
MSI Z370-A PRO /intel Z370, LGA1151/
Crucial 8GB (2x4GB) 2400MHz CL17
ZOTAC GeForce GTX1060 AMP! 3GB DDR5 192bit (1797/8000)
Antec VP-PC 500W 120mm
SilentiumPC Regnum RG4F Frosty White

2:
Ryzen 1600
B350 MSI TOMAHAWK
Corsair Vengeance 2x4 3000MHz
GTX 1050 Ti ZOTAC OC 4GB
SilentiumPC Vero L2 500W
SilentiumPC Regnum RG4TF Frosty White

3:
i5-8400
Z370 AsRock
Corsair Vengeance 2x4 3000MHz
GTX 1050 Ti ZOTAC OC 4GB
SilentiumPC Vero L2 500W
SilentiumPC Regnum RG4TF Frosty White

#komputery #pcmasterrace #gry
  • 18
@bartowsky: programuję amatorsko od dluzszego czasu ale zamierzam wejść na wyższy poziom i nie wiem jak to wygląda na lepszym kompie bo mój mi na to nie pozwala :D ale nadal priorytetem są giereczki XD ogólnie podoba mi sie ten setup
@bartowsky: aktualnie robie pisze proste rzeczy, kiedy odpalam więcej narzędzi po prostu komp mało co nie wyleci w powietrze i nie wiem ile to dokladnie moze zżerać, np gram w lola bez problemów ale IDE mi się zacina XD
@kasztanozord: sprawdź zużycie pamięci, wystarczy odpalić menadżer zadań. Jak zużycie pamięci jest w okolicach 100% to prawdopodobnie system Ci swapuje - system zamiast przechowywać bieżące dane w pamięci RAM część z nich przechowuje na dysku twardym, ten ma duuużo większe opóźnienia i znacznie mniejszą przepustowość przez co są nieprzyjemne okresy nieresponsywności. Ile masz teraz ramu? 8GB to minimum, optymalne na tą chwilę jest 16GB. Generalnie sam w trakcie programowania nie widzę
@kasztanozord: generalnie najlepszy z tego co podałes byłby zestaw:
Intel Core i5-8400
MSI Z370-A PRO
Corsair Vengeance 2x4 3000MHz (za jakiś czas dorzucić kolejne 8GB)
ZOTAC GeForce GTX1060 AMP! 3GB (dobrze doinwestować w wersję 6GB, ale na 3GB też pójdzie. Z rzadka będzie trzeba obniżyć ustawienia)
SilentiumPC Vero L2 500W (albo w ogole lepszy zasilacz, bo ten mimo wszystko chińczyk)
@bartowsky ja w lapku mam jakies stare i3, ze 4 lata juz ma ten laptop takze pewnie juz wszystko z nim jest nie tak :D co do zestawu to dzieki, pewnie juz taki siądzie bo nie lubie sie rozczulac nad takimi rzeczami, jak bedzie trzeba kiedys wymienie karte i dorzuce ram, teraz musze sie troche przypilnowac:D dzieki wielkie kumplu( ͡ ͜ʖ ͡)