Wpis z mikrobloga

@UberKatze: AfterEffect+ IL. Nie ma dobrych poradników na robienia animacji logotypu. Bo żeby takie rzeczy robić trzeba posiadać znajomość narzędzi programu + własny "warsztat"/zmysł projektorski. Możesz wziąć jakiś poradnik z YT ale to będzie tylko kopia. To jakby ktoś po zrobieniu poradnika "jak narysować pieska" próbował narysować kotka. To mu nie wyjdzie dopóki nie nabierze umiejętności rysowniczych.
@Patrycjusz_K: @CichooByc: Wiem bardzo dobrze jakie programy są użyte do stworzenia tych logo, wiem też, że stworzył to który kto posiada umiejętności i talent. To wszystko chyba jest oczywiste. Po dłuższym zastanowieniu myślę, że jestem w stanie uzyskać efekt animacji z pierwszego przykładu, ale interesuje mnie technika krok po kroku stworzenia logo Ikei. Po prostu chcę zobaczyć w jaki sposób autor to stworzył, jakich narzędzi dokładnie użył. Nie chcę kopiować
@UberKatze: To powiem ci jak ja bym to zrobił mimo że nie wnikałem AF i pewnie są lepsze sposoby. w pierwszym przykładzie zrobił bym szkic na kartce jak to ma wyglądać. Przygotował wszystkie elementy w Illustratorze. Potem przeniósł do AF i odpowiednio je kluczował. "rysujące" litery zrobiłbym za pomocą maski. W drugim przykładzie to trochę wyższa szkoła ale to pewnie kluczowanie skalowania i może kluczowanie krzywych ale nie wiem czy jest