Wpis z mikrobloga

#mirkokoksy możliwe że po miesiącu brania krety w porcjach ok 6g na dobę #!$%@? sobie nery? Bo bolą jak cholera, narazie odstawiłem bo już tydzień bolą i na jutro idę do lekarza ogarnąć co mi jest. Pierw bolał brzuch a teraz czuję obie nerki z przodu z tyłu i na bokach. Wody nie żałowałem i pompowalem po 3-4 litry dziennie przy dobrych wiatrach więc niby powinno być ok.
#silownia #mirkokoksy #lekarz
  • 17
  • Odpowiedz
  • 0
@berti z początku myślałem że za dużo się nazarlem, później że za dużo dźwigąłem, ale teraz wyraznie czuje nerki, chociaż dopiero spastyna mi pomaga tak żeby dało się w miarę funkcjonować więc 100% pewności nie mam
  • Odpowiedz
@OddychajSwiadomie: ale co. pytałem czy białko może zaszkodzić. @So_I_Scream: powiedziałeś że może. Mi mówisz, że nie

for healthy kidney patients, in view of the findings of several studies, the consumption of a high-protein diet appears to be more advantageous than deleterious


it seems likely that protein intake above the RDI could be advantageous in many situations
  • Odpowiedz
@berti: tak, tylko zobacz jakie oni ilości nazywają "high". Jest jakaś granica, do której jest to zdrowe. Mój kumpel dostał dietę redukcyjną 2000 kcal z 250g białka przy 80-coś kg i nie dało się po nim do kibla wejść, tak mocz mu walił amoniakiem. A wyglądał na zdrowego. Jasne, dowód anegdotyczny, ale białko przerabiają nerki a nie jelita, a one mają jakąś granicę mocy przerobowej.
  • Odpowiedz