Wpis z mikrobloga

@PurpleHaze: Miałem kiedyś simge 25.10 (chyba) bylem mega zadowolony ale pamiętam że ponad 200zł za to zapłaciłem.

Z jednej strony gps za 100zł odpada z drugiej te cholerne bransoletki na reke mają lokalizację więc czemu nie próbować znaleźć.
@Tom_Hanks: nie maja :) Bransoletki na reke tzw smartbandy maja lokalizacje po sparowaniu z telefonem, a dystans licza na podstawie akcelerometru.
Z tego co widze to decathlon ma +/- to co potrzebujesz
https://www.decathlon.pl/zegarek-cardio-onrhythm-110-id_8301690.html - niekodowany
https://www.decathlon.pl/zegarek-cardio-onrhythm-310-id_8349299.html - kodowany

Simga dopiero od pc 15.11 ma podswietlanie i kosztuje okolo 150zl niestety tez nie jest kodowany
I nie ma możliwości zmiany paska w przypadku przetarcia, co sprawia że jak uszkodzisz pasek to cały pulsometr wyrzucasz


@Tom_Hanks: dzięki temu jest taniej. Garminy z wyższej półki mają wymienne paski jak potrzebujesz :)

Taka mnie refleksja naszła, że ludzie rozpuścli się niskimi cenami elektroniki i teraz wszysko najlepiej na max kilkadziesiąt złotych. Twoja lista życzeń to kolejny przykład :))
@Tom_Hanks za ok 200zł można znaleźć Garmina 310XT, ale musiałbyś do niego dokupić pasek HR za 50-100zł. Mam teraz Fenixa 3 HR za prawie 2k a 310XT wspominam bardzo dobrze i chyba do niego wrócę na rower.
@nikifor wszystkie Garminy mają wymienne paski. Co do cen to jest też trochę w drugą stronę, biegam w grupie ok. 15 osób i prawie każdy ma Fenixa 3 lub 5. Zadni z nas biegacze, ale
@nikifor: Nikt się nie rozpuścił - po prostu tyle to jest warte.

Jak kogoś stać żeby dopłacić 1k za to że zegarek będzie dobrze wyglądał, 500 zł za to że sam zgra za niego dane do aplikacji z ładnymi kafelkami i 200 zł za to że jak napisze do supportu to zawsze mu ktoś odpowie jego prawo.

Mnie intereseuje elektronika, a nie marka+usługi+design.
Nikt się nie rozpuścił - po prostu tyle to jest warte.


@Tom_Hanks: Nieprawda. Jest kilka firm robiących takie rzeczy i jakoś nikt nie jest w stanie załatwić innych dużo niższą ceną. Kosztują komponenty, PCB, mechanika ale też oprogramownie, testy, certyfikacja (>10000$ za jeden produkt Bluetooth), serwis, dystrybucja i na tym wszystkim VAT.
@nikifor Ma, Panie Epifaniusz.
ttps://www.thisisant.com/directory/forerunner-210

@Tom_Hanks no właśnie, a Garmin daje dobry software po stronie urządzenia i dobry software po stronie aplikacji, zarówno mobilnej jak i serwera. Samą elektronikę chcesz to kup sobie moduł bluetooth z funkcją ant+, jakąś atmegę z niskim poborem mocy i wyświetlacz od Nokii. Elektronikę będziesz miał, tylko trzeba to jeszcze oprogramować. I do tego pasek HR uniwersalny.