Wpis z mikrobloga

Puchacz zwyczajny
Największa sowa świata, mierzy 60-78 cm, a rozpiętość skrzydeł sięga nawet 180 cm. Tak duży ptak jest w stanie polować nawet na młode sarny i jelenie, choć zazwyczaj jego ofiarą padają średniej wielkości ptaki i ssaki. W wyglądzie charakterystyczne są intensywnie pomarańczowe oczy i pędzelki z piór wyglądające trochę jak uszy. Co ciekawe, zwykle leżą płasko na głowie, choć ptak potrafi je postawić gdy jest zaniepokojony. Jak wszystkie sowy, nie potrafi poruszać oczami, za to może obrócić głowę nawet o 270 stopni, dzięki czemu może swobodnie się rozglądać. Puchacze są długowieczne, na wolności żyją do 20 lat, w niewoli do 60 lat. W Polsce najłatwiej można spotkać go w górach.

Tym razem nieco większy plasterek, drewno leszczynowe :) Rzadko zdarza mi się malować dwustronnie, teraz jednak powstały dwa breloczki, które mają na odwrocie kontur... No właśnie, na pewno wiecie, jaka to sowa ;)

Zainteresowanych jak zwykle zachęcam do obserwowania mojego tagu #arteminime ()

#ciekawostki #ptaki #ornitologia #sztuka #zwierzaczki
Ixiliam - Puchacz zwyczajny
Największa sowa świata, mierzy 60-78 cm, a rozpiętość sk...

źródło: comment_tt5nEsxHbmKX7M3LmV2A2CbRWa2PeD1S.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@l-da: Dzięki :) Czemu nie, jestem jak najbardziej za tym, żeby wykorzystywać naturalny wzór drewna w obrazku, choć to już trzeba trafić na odpowiedni kawałek... :)
  • Odpowiedz
@miedwied: szlara a pędzelki na uszach to 2 kompletnie inne rodzaje piór.
Szlara to sztywniejsze pióra wokół oczu i dzioba i odpowiada za zbieranie dźwięków z otoczenia.
"Uszy" jak napisała OP odpowiadają za emocje.
  • Odpowiedz