Wpis z mikrobloga

#zeby #przegryw #dentysta #historia #dramat #szczecin
Przestroga!

Około 7 miesięcy temu byłem na rozpoczęciu leczenia kanałowego u dentystki, która otworzyła mi zęba, wsadziła trucizne czy tam #!$%@? wie co i go zamknęła. Wiedziałem, że powinienem dokończyć leczenie jak najszybciej. Po około 1,5 miesiąca to wypadło z zęba,więc był jakby pusty w środku, co było kompletnie bezbolesne. Ciągle przekładałem sobie wizytę z własnego lenistwa lub chwilowego braku pieniędzy BO PRZECIEZ NIE BOLI WIĘC SIĘ NIE SPIESZE

Dzisiaj w pracy niespodzianka. Jem bułkę, ząb pękł w #!$%@?. Panika, zawał, wsiadam jadę do dentysty. Dentysta mówi, że ząb nie jest do odratowania. Opcje? Dwie. Aparat, który przepcha mi inne zęby tak, aby zakryły dziurę albo wstawka za 3-5 koła. Zapytałem, czy nie można samej korony za mniejsze koszta to dowiedzialem sie ze nie. Właśnie siedzę w domu i płaczę, bo mam #!$%@? 20 lat a nie mam dolnej lewej piątki I TO PRZEZ WŁASNĄ GŁUPOTĘ.

Nie wiem #!$%@? chyba na raty wezme ten implant za 3 koła i bede go spłacać dwa lata.. Pozdrawiam i nie olewajcie dentysty :(
  • 35
  • Odpowiedz
@Jamniczek97: jaaa ja tak nie olewałem i dbałem po 1 pękniętym zębie, a niedawno pękł mi robiony przez dentystkę, więc już sam nie wiem, one tak będą pękać teraz co pół roku? A ósemka to mi się rozleciała praktycznie cała jeszcze przed wyrwaniem ;/
  • Odpowiedz
@Jamniczek97: nie załamuj się ;) Ja straciłam przez źle zrobione kanałowe i ząb zaczął się psuć od środka. Nic nie było widać, a tu pewnego dnia jak nie zaczęło boleć, tak od razu do dentysty i ząb nie do odratowania xP
  • Odpowiedz
@Jamniczek97: No niestety mireczku, ja przez takie zaniedbanie niestety straciłem prawie wszystkie trzonowce, ewentualnie jak aż tak nie masz kasy to poczytaj o mostach, tylko najlepiej aby je robił fachowiec.
  • Odpowiedz
@Jamniczek97: mi pękł ząb, który był leczony kanałowo kilka lat temu ale zachował się korzeń i koronę mi zrekonstruowała dentystka, jakoś 1k to kosztowało. Musiałem bo jak się uśmiechałem to było widać szczerbę :D.
  • Odpowiedz
@Jamniczek97: Tak właściwie implant to koszt około 5k, a cały koszt leczenia jest podzielony na 2 wpłaty: około 2.5k za śrube a później po 6 miesiącach 2.5k za koronę nakręcaną na tą śrube, z fartem.
  • Odpowiedz
@Jamniczek97: Mam dość podobnie ale 22 lata i brak górnej piątki. Po kanałowym ząb się ukruszył (w sumie to jakieś 70% zęba) i reszta do wyrwania po roku. Jakoś jak to się zagoiło to nie widać tego za bardzo nawet jak się uśmiecham, a uśmiech mam dość szeroki, więc nie jest tak źle. Najlepsza opcja to olać to póki co i jak już będziesz mieć kasę i pracę to zainwestować w
  • Odpowiedz