Wpis z mikrobloga

Kilka rzeczy ktore mi się rzuciły w oczy:
- czemu zmienne dużymi literami (np TEMPC)?
- może warto powrzucać wszystkie stałe do osobnego pliku config?
- w Setting weather functions powtarzasz kilka razy to samo, nie lepiej dać to w jedną funkcję i dać jako parametr co ma zwracać - temp/hum itp wtedy zniknie Ci też ta lista "if CHOICE".
- TOADDR = [EMAIL_BOX] raczej nie zwiększa to czytelności kodu.
  • Odpowiedz
@misza_zg:
1) Zastanawiam się ciągle jak nazywać zmienne, czy wielkimi czy małymi
2) Tutaj nie bardzo wiem o czym mówisz, tzn, jest sens trzymać zmienne używane w kodzie wiele razy w innym pliku, żeby cały czas się do nich odnosić?
3) Długo się głowiłem, jak stworzyłem funkcję pod request z API, ze względu na to, że kod API ma zmienne pod input użytkownika, wychodziło na to, że musiałem podawać argumenty
  • Odpowiedz
@michael93pl: zmienne pisz zawsze z małych, zapytanie do api zrób w jednej funkcji i zwracaj z niej cały objekt typu JSON, i w funkcjach np: wind sobie będziesz operował na tej zwrotce
  • Odpowiedz
@Balthum: Tak jak napisałem wyżej, trzymanie tego w funkcji skończyło się tym, że ze względu na charakter apki, w milionie miejsc musiałem podawać "positional arguments" CITY, COUNTRY, co strasznie zawalało mi kod, a nie wpadłem na rozwiązanie, żeby np ta linijka:

print("Current wind speed in {} is: {} m/s".format(CITY, wind()))

Nie wyglądała wszędzie
  • Odpowiedz
1) nad czym się zastanawasz? PEP8 nie pozwala się zastanawiać nad takimi rzeczami.

2) chodzi mi o takie rzeczy jak np "smtp.gmail.com', 587". Łatwiej to ogarnąć później jak się np zmieni port czy coś takiego. Albo jak się zmieni adres "http://api.openweathermap.org/data/2.5/weather?q=" na 2.6 to będziesz musiał zmieniać w róznych miejscach w kodzie. Ale ogólnie przy takim projektcie to mało istotne, chociaż dobrze to wywalić na samą górę pliku, a nie zaszywać w kodzie.


3) to coś źle wygłowiłeś. To ma być jedna funkcja która przyjmuje CITY COUNTRY i wartość którą ma zwrócić (temp wind itp).

Tak jak radzi też @
  • Odpowiedz
@misza_zg:

Dzisiaj akurat zacząłem się zagłębiać trochę w PEP8 i wszystkie zasady, bardzo nie pasowało mi, że piszę trochę na czutkę różne rzeczy i generalnie to mi sporo wyjaśni.
  • Odpowiedz