Wpis z mikrobloga

@szukajek: Otwierasz PSa, ustawiasz w opcjach jednostki na mm, klikasz ctrl+r (linijka), zaznaczasz odleglosci i rysujesz.

Albo otwierasz dokument z mm zamiast px, wstawiasz kazde z wartosci, i pozniej przeklejasz kazdy kwadrat do jednego pliku. Minutka roboty
@szukajek: Otworzyć sobie dokument wielkości A4 w pionie 210x297mm (300DPI), menu widok nowa linia pomocnicza

- 147 mm, kolejna

- 227 mm, kolejna, pionowo

- 55 mm, kolejna pionowo

- 155 mm

Narysować prostokąt na prowadnicach ;)
@Nieinterere: chyba:> @damianpiwowarski: zrobiłem sobie linie pomocnicze i teraz najłatwiej będzie prostokąt zrobić po tych liniach tylko on mi go wypełnia na czarno a ja chce samo obramowanie tego prostokontu to jak mówi @Nieinterere: , był też jeszcze jeden sposób że właśnie wpisuje się pozycje w mm i program sam ustawia ramkę tam gdzie potrzeba
@Xanthia: a jak mam coś wyciętego w innym oknie i daje kopiuj wklej to mi sie wkleja strasznie wielkie i daje mu przekształć i zmieszam rozmiar ale to sie wkleja wraz z białym tłem które przesłania cały prostokąt i obszar roboczy:/
@szukajek: Po prostu masz duże nożyczki ;) Przeskaluj, kliknij na nie w oknie warstw - na górze pod menu pojawi się możiwość zaznaczenia opcji autosekelcja, pokaż kontrolę transformacji, zaznaczyć przeskalować ;)
@Xanthia: chyba chodzi mu o to, że ramka znikła :) Narysował kwadracik, ale ramka pojawia się tylko dla tego, że jest to wektor i tak go PS oznacza. @szukajek: Kliknij PPM myszy na warstwe z ramką, wybierz blending options i zaznacz stroke.