Wpis z mikrobloga

#olx

1. Wystawiam coś za 1550 zł
2. Wiadomość z olx - "we podeślij mi cene za to, mój email:xyzxyz@xyz.pl)"
3. Wysyłam email - "cena 1550 pozdrawiam cieplutko"
4. Typ odpisuje - "ok biore"

No i fajnie
  • 80
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@boa_dupczyciel: rozumiem, nie masz kompletnie niczego do powiedzenia, nie wiesz o co chodzi ale że kilku mirasków już sra w gacie razem z tobą to znaczy że jest przypau
Gościu prosi o dane które mogą mu pozwolić jedynie na przelew, czego ty się boisz. Gdybyś jeszcze jakoś konstruktywnie odpowiedział, a tak tylko p---------e
  • Odpowiedz
@boa_dupczyciel: Czy ty jesteś niewidomy? Widać że korzysta z jakiegoś translatora. Te zdanie które oznaczyłeś odnosi się do danych o które poprosił niżej tzn Imię i Nazwisko, nr konta, nazwa banku i kod SWIFT.
DANE WYMAGANE DO J------O PRZELEWU
XDDD serio nie wiem po co się produkuje przecież ty jesteś niedorozwinięty umysłowo
  • Odpowiedz
@osoi: a cyganka prawdę ci powie i chce jedynie potrzymac 100 zł na dobra wróżbę... a nigeryjski książę naprawdę nie ma jak złota wywieźć, a wnuczek ma kłopoty...
  • Odpowiedz
@raffi74: Ale czy podanie danych do przelewu niesie ze sobą jakiekolwiek ryzyko? Nie, żadnego. A co jak gościu po prostu nie jest ogarnięty w olx i rzeczywiście chce kupić...
Podanie danych o które prosi niczego nie sprawi, nic się nie stanie
Na ten moment wszystko jest legitnie
widzę że p-------ć umie każdy ale żeby jakoś konkretnie odpisać, rzeczowo to już problem
  • Odpowiedz
@osoi: Ja ciebie rozumiem, ale ta dyskusja to jak kłótnia na temat samochodu: To auto jest białe, nie to kabriolet, nie białe, nie kabriolet....
Jeżeli jesteś świadomy jak działają internetowi oszuści (soro artykułów na ten temat już było) i spotykasz się z sytuacją która juz na starcie pasuje w 100% do modelu ich działania masz dwie możliwości - podejmujesz grę w celu zmarnowania swojego czasu gdyż nic na tym nie
  • Odpowiedz
@raffi74: Wszystko fajnie ale powiesz mi wreszcie, co takiego strasznego jest w podaniu danych do przelewu?
A co do ceny towarów, wiesz co wystawił OP i czy wystawił to tanio? Może to co wystawił jest rzadkim przedmiotem, ciężko go dostać za granicą stąd mail z zagranicy.
Ok zgodzę się że sposób w jaki pisze i sytuacja wydają się być podejrzane, jednakże nr konta, kod swift etc to są tylko i
  • Odpowiedz
@osoi kolego to przecież znany skam. Adres w UK potem info że przelew będzie odblokowany jak bank będzie widział że paczka wysłana...

@Nala_Alan_w mi tak płacili za przedmioty. Wpadła policja parę razy do domu poskladalismy z dziewczyną zeznania i cholera wie co dalej się dzieje ze sprawą.
  • Odpowiedz
@osoi: Ja nie twierdzę że to jakieś wrażliwe lub niebezpieczne dane. Cała akcja ma na celu (o ile to scam) upewnic cię o dobrych intencjach kupującego. Psychologiczne sztuczki - wzbudzenie zaufania, uczucie dobrej okazji (sprzedaz z zyskiem) i zapewne o 9/10 osób to wystarczy aby wysłały towar na podstawie fejkowego potwierdzenia przelewu.
  • Odpowiedz
@GnijacyNissan: nikt mnie tak nie próbował o----ć, to że słyszeliście o czymś takim nie zmienia tego że wysłanie danych do przelewu niczego nie kosztuje i nie niesie ze sobą ryzyka. Ok rozumiem jak mieliście coś takiego wiele razy to spoko, ale to na tej samej zasadzie co przedstawiciele handlowi. 10 gości co przyjdzie do ciebie do domu chce cie tylko wyruchać, a jest 1 czy 2 z serio normalną ofertą.
  • Odpowiedz
@osoi: Chyba nikt nie rozumie, o co Ci chodzi :D Ale masz rację - same dane do przelewu to normalna informacja, jaką się wysyła, jeśli ktoś ma coś opłacić.
Rozumiem resztę, że wygląda to podejrzanie, ale nie rozumiem czemu wyzywają Cię od kretynów, skoro nie doszło do żadnych akcji typu fałszywe potwierdzenie przelewu, jakiś potwierdzeń banku czy coś.
  • Odpowiedz