Wpis z mikrobloga

Mirki, pomocy :D

Zakładam, że znajdę tu ludzi, którzy śmigali sobie po Azji Południowo-Wschodniej. Kupiłem bilet do Tajlandii, na luty '18, w planach mam zwiedzić ten kraj, do tego Malezję, wpaść do Singapuru, Indonezję, może Filipiny. Nie wiem jeszcze, ile czasu - cały czas motam się z zakupem biletu powrotnego, więc to wyjdzie jeszcze w praniu.

Możecie coś polecić, co koniecznie warto odwiedzić w tych miejscach? Może warto zboczyć do innego państwa?

Noclegi np. na Bali bukować już, czy śmiało po przylocie dalej będzie dużo wolnych? Przyjmę każde rady, nie znam w ogóle tego obszaru, raz tam miałem lecieć, miałem nawet bilety do Wietnamu, ale musiałem odpuścić. Mam nadzieję, że teraz już nic mi nie przeszkodzi (ʘʘ)

Z góry dzięki za informacje!

#podroze #podrozujzwykopem #tajlandia #indonezja #bali #malezja #singapur no i dodam #zwtravel
  • 15
W lutym lepiej rezerwować noclegi przez Internet w Malezji i Tajlandii w popularnych lokalizacjach. Na Twoim miejscu zrezygnowałbym z Indonezji lub Filipin. Są to duże kraje a czasu wcale nie masz zbyt wiele. Może zamiast nich Kambodża z Angkor Wat? Szybki i bezproblemowy dojazd z Bangkoku.
@zbigniew-wu jakbyś szukał taniego powrotu z Singapuru do europy na "jutro" to scoot lata za około 160 € do Aten oraz norwegian do Londynu, ale tutaj już lepiej kupić z wyprzedzeniem
@zbigniew-wu: Jaka część Tajlandii? Jak północ, to Chiang Rai i Chiang Mai, można też zahaczyć o okolice jak Phrae czy Rong Kwang. Bangkok spoko, ale nie dla każdego. Na południu to wiadomo - wyspa na wyspie, okolice Khao Lat są spoko, a i tańsze od tych typowo turystycznych. A jak turystyczne, to Phuket, Koh Phi Phi czy inne Phangan przy Surat Thani.
@Zarys: właśnie rozważam tego Norwegiana. Wychodzi ~600 zł do Londynu z Singapuru jakbym kupował teraz :D a scoot utrzymuje takie ceny cały czas - można na spontanie kupić bilet też za ~700 kilka dni przed w sezonie? Czy się nie orientujesz?
@zbigniew-wu nie orientuje się, ale sam ogarniam jak mogę ewentualnie wrócić, ale scoot wygląda jak flat rate :D, znowu norwegian za 149SGD do standardowych 199 po nawet 750, wszystko zależy ile mi się uda w Australii zasiedzieć ( ͡º ͜ʖ͡º)
@hawu: ech widzisz, ja dopiero planuję, więc nie pomogę, podpowiadać będę mógł w marcu ;)

@Zarys: kupiłem Singapur - Londyn na marzec, żeby mieć z głowy. W sumie ~1200 bilety mnie wyniosły w 2 strony, więc całkiem spoko :D