Wpis z mikrobloga

Należy mieć też na uwadze fakt, iż transport zbiorowy jest w Trójmieście bardzo wygodny i dobrze skorelowany ze sobą. Często jest tak, iż szybciej dojedziemy z jednego miejsca w drugie komunikacją publiczną niż prywatnym samochodem.


https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Pobor-oplat-za-parkowanie-jak-kula-sniezna-To-dobry-trend-n118382.html

LOL.
"Bardzo wygodny". :D
"Dobrze skorelowany". :DD
"Szybciej dojedziemy komunikacją publiczną". :DDD

#gdansk
  • 43
@Polinik: widzę największy wojownik komunikacji miejskiej.
nie ma tańszej opcji, chyba że rower, o tym już rozmawialiśmy. koszty rocznego użytkowania komunikacji (tylko i wyłącznie) są niższe niż koszty rocznego użytkowania auta (nie wliczają kosztu samochodu, który kiedyś też trzeba ponieść)

Szybciej komunikacją niż autem? Na pewnych trasach, gdzie auto stoi w korku a tramwaj nie - owszem.


myślę, że każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy z jednej strony, a z
@parasolki:
Jakoś w ogóle nie wypowiedziałaś się o rzekomo dobrej korelacji, o rzekomej wygodzie (bardzo!) a o czasie Twoja opinia jest taka, że "czasami zbiorkomem jest szybciej". :)
A najwięcej napisałaś o kosztach, ale też obok tematu, bo ja darłem łacha, że nie jest tani, a nie że "taniej niż samochód".

To co nie jest prawdą w moim pierwszym poście? :)

A wojowniczką komunikacji miejskiej jesteś Ty, bo wystarczy coś skrytykować
@Polinik: to nie jest nasza pierwsza rozmowa na ten temat ( ͡° ͜ʖ ͡°)

nie wiem jak bardzo zajebista albo jak bardzo zakorkowane miasto musiałoby być miasto żeby większość ludzi doszła do wniosku że komunikacja miejska jest lepsza. W Gdańsku jedyne niepodważalne plusy komunikacji to cena i przewaga nad autem na niektórych trasach (mały plusik). Nie mówię, że jest lepsza, tych tematów o których nie wspomniałam w
@Polinik: mam niedoparte wrażenie, że skrzywdzili Cię kontrolerzy z Renomy ( ͡~ ͜ʖ ͡°) , bo jakoś nie podzielam Twego permanentnie ironiczno-negatywnego osądu trójmiejskiego zbiorkomu. Obecnie krążę w trójkącie Zaspa-Jasień-Orunia Górna, wcześniej bywały i Kowale, Morena, i Gdynia, i Kartuzy. - nie ma tragedii. Owszem, zdarzają się spóźnienia. Owszem, zdarzają się awarie. Podobnie jak spóźnienia i awarie zdarzają się samochodziarzom.
Mam auto od tygodnia u mechanika i
skrzywdzili Cię kontrolerzy z Renomy


@deptacz_gnoju:
Nigdy nie dostałem mandatu bo nie jestem złodziejem, nie jeżdżę bez biletu. Więc nie bardzo wiem, jak mieliby mnie skrzywdzić.

wcześniej bywały

Wcześniej, czyli zanim #!$%@?ęli tramwaj na Morenę i zaorali w związku z tym połączenia w tamtym rejonie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mam ironiczny stosunek do zbiorkomu, bo widzę, że deklaracje władz to jedno a rzeczywistość to drugie.
W zbiorkomie
wcześniej bywały

Wcześniej, czyli zanim #!$%@?ęli tramwaj na Morenę


@Polinik: źle mnie zrozumiałeś - wcześniej bywałem tam, wiec nie opieram swoich spostrzeżeń jedynie na trójkącie zaspa-jasień-orunia.
Moje spostrzeżenia dotyczą ostatniego półrocza odkąd pomieszkuję w Gdańsku, a nie pięciu lat (tj. wtedy, gdy na morenę nie było tramwaju).
@Polinik: Zarzucam Ci że to co mówisz o cenie i czasie (że komunikacją nie jest szybciej) to nieprawda i półprawda, a pozostałe rzeczy (zła koordynacja, brak wygody, brud :<) to prawda.
@parasolki:
Wg mnie zbiorkom w Gdańsku nie jest tani dla kogoś, kto jeździ sporadycznie i nie kupuje miesięcznego.

A o czasie -- wykopać Ci Twoją wcześniejszą kapitulację jak poprosiłem, żebyś sprawdziła jakieś fajne połączenia z dość gęsto zamieszkanego obszaru? ( ͡º ͜ʖ͡º)

@SmellySocks:
Koleżanka mieszka akurat w miejscu w którym jest dużo tramwajów i autobusów i odjeżdżają co parę minut i jeździ tam, gdzie te
@SmellySocks: Koleżanka chcą jechać z UG do Galerii na Przymorzu wsiada w tramwaj, załatwia co ma załatwić, po czym wraca po auto i wtedy jedzie dopiero do domu, bo sam wyjazd w szczycie zajmuje 40 minut, czyli tyle co tramwaj z dwie strony.
To samo jest na Havla, na trasie Łostowice/Ujeścisko/Chełm w dobrych godzinach, wszystko stoi, tylko tramwaj daje rade. Podobnie okolice Galerii Bałtyckiej, Morena.

A o czasie -- wykopać Ci
Bo okazało się że mieszkasz na zadupiu gdzie nie ma tramwaju a na jednopasmowej drodze i autobus stoi w korku i taksówka i samochód, tego nie przeskoczysz. xD


@parasolki:
Ale ja tam nie mieszkam, przecież to zaznaczałem. Nie jestem taki głupi, żeby podawać na pełnym psycholi wypoku, gdzie mieszkam. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wybrałem tylko miejsce, w których jest duże zagęszczenie ludzi, będzie coraz większe, bo to
@Polinik: ja tez mieszkam w miejscu, gdzie jest dużo tramwajów, mam multum opcji dojazdu i do pracy, i na studia, i do różowego, i do babci, na zakupy. I nawet jeśli trasa przystanek-przystanek jest szybsza, to z dojściem jest już gorzej. A autem jadę punkt-punkt.

@parasolki: jak się ma bezpośrednie połączenie, to czasem w godzinach szczytu faktycznie tramwajem może być szybciej. Pomijając fakt, ze ug-galeria przymorze to jest 40 minut
SmellySocks - @Polinik: ja tez mieszkam w miejscu, gdzie jest dużo tramwajów, mam mul...

źródło: comment_siK3xBAIFLecGjShWSmUkWsDlNdb41af.jpg

Pobierz
No, wymieniłaś te parę miejsc, które mają dobre połączenia. A gdzie reszta miasta? Nie istnieje, czy wygodniej ją pominąć w dyskusji? ( ͡º ͜ʖ͡º)


A no to czytaj do końca!

Są i trasy gdzie komunikacja nie jeździ w ogóle i nie ma lepszej opcji niż auto.


Dlatego cały czas mówię że nie bronię wyższości komunikacji nad autem, tylko tego że nie jest taka zła i się przydaje