Wpis z mikrobloga

Należy mieć też na uwadze fakt, iż transport zbiorowy jest w Trójmieście bardzo wygodny i dobrze skorelowany ze sobą. Często jest tak, iż szybciej dojedziemy z jednego miejsca w drugie komunikacją publiczną niż prywatnym samochodem.


https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Pobor-oplat-za-parkowanie-jak-kula-sniezna-To-dobry-trend-n118382.html

LOL.
"Bardzo wygodny". :D
"Dobrze skorelowany". :DD
"Szybciej dojedziemy komunikacją publiczną". :DDD

#gdansk
  • 43
  • Odpowiedz
@Polinik: Wygodny jeśli się mieszka w oborze. Dobrze skorelowany pod warunkiem, że jedziemy co najwyżej jeden przystanek, broń boże z przesiadką. O czasie nawet nie podejmuję dyskusji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Polinik: widzę największy wojownik komunikacji miejskiej.
nie ma tańszej opcji, chyba że rower, o tym już rozmawialiśmy. koszty rocznego użytkowania komunikacji (tylko i wyłącznie) są niższe niż koszty rocznego użytkowania auta (nie wliczają kosztu samochodu, który kiedyś też trzeba ponieść)

Szybciej komunikacją niż autem? Na pewnych trasach, gdzie auto stoi w korku a tramwaj nie - owszem.


myślę, że każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy z jednej strony,
  • Odpowiedz
@parasolki:
Jakoś w ogóle nie wypowiedziałaś się o rzekomo dobrej korelacji, o rzekomej wygodzie (bardzo!) a o czasie Twoja opinia jest taka, że "czasami zbiorkomem jest szybciej". :)
A najwięcej napisałaś o kosztach, ale też obok tematu, bo ja darłem łacha, że nie jest tani, a nie że "taniej niż samochód".

To co nie jest prawdą w moim pierwszym poście?
  • Odpowiedz
@Polinik: to nie jest nasza pierwsza rozmowa na ten temat ( ͡° ͜ʖ ͡°)

nie wiem jak bardzo zajebista albo jak bardzo zakorkowane miasto musiałoby być miasto żeby większość ludzi doszła do wniosku że komunikacja miejska jest lepsza. W Gdańsku jedyne niepodważalne plusy komunikacji to cena i przewaga nad autem na niektórych trasach (mały plusik). Nie mówię, że jest lepsza, tych tematów o których nie wspomniałam
  • Odpowiedz
@parasolki:

tych tematów o których nie wspomniałam w ogóle żal poruszać, wszyscy wiemy jak jest

To czemu zarzucasz mi, że to co pisałem "to nie jest prawda", skoro teraz sama najwyraźniej przyznajesz, że jest taki dramat, że szkoda szczempić ryja? :P
  • Odpowiedz
@Polinik: mam niedoparte wrażenie, że skrzywdzili Cię kontrolerzy z Renomy ( ͡~ ͜ʖ ͡°) , bo jakoś nie podzielam Twego permanentnie ironiczno-negatywnego osądu trójmiejskiego zbiorkomu. Obecnie krążę w trójkącie Zaspa-Jasień-Orunia Górna, wcześniej bywały i Kowale, Morena, i Gdynia, i Kartuzy. - nie ma tragedii. Owszem, zdarzają się spóźnienia. Owszem, zdarzają się awarie. Podobnie jak spóźnienia i awarie zdarzają się samochodziarzom.
Mam auto od tygodnia u mechanika
  • Odpowiedz
skrzywdzili Cię kontrolerzy z Renomy


@deptacz_gnoju:
Nigdy nie dostałem mandatu bo nie jestem złodziejem, nie jeżdżę bez biletu. Więc nie bardzo wiem, jak mieliby mnie skrzywdzić.
  • Odpowiedz
wcześniej bywały

Wcześniej, czyli zanim #!$%@?ęli tramwaj na Morenę


@Polinik: źle mnie zrozumiałeś - wcześniej bywałem tam, wiec nie opieram swoich spostrzeżeń jedynie na trójkącie zaspa-jasień-orunia.
Moje spostrzeżenia dotyczą ostatniego półrocza odkąd pomieszkuję w Gdańsku, a nie pięciu lat (tj. wtedy, gdy na morenę nie było tramwaju).
  • Odpowiedz
@Polinik: Zarzucam Ci że to co mówisz o cenie i czasie (że komunikacją nie jest szybciej) to nieprawda i półprawda, a pozostałe rzeczy (zła koordynacja, brak wygody, brud :<) to prawda.
  • Odpowiedz
@deptacz_gnoju: @parasolki: naprawdę? Poza trasą do osowej PKM dą jakiekolwiek połączenia, które zrobisz chociażby w porównywalnym czasie samochodem i KM? Bo jak jeżdżę po Gdańsku i tym i tym od naprawdę dawna, to nadal nie jestem w stanie niczego wymyślić
  • Odpowiedz
@parasolki:
Wg mnie zbiorkom w Gdańsku nie jest tani dla kogoś, kto jeździ sporadycznie i nie kupuje miesięcznego.

A o czasie -- wykopać Ci Twoją wcześniejszą kapitulację jak poprosiłem, żebyś sprawdziła jakieś fajne połączenia z dość gęsto zamieszkanego obszaru? ( ͡
  • Odpowiedz
@SmellySocks: Koleżanka chcą jechać z UG do Galerii na Przymorzu wsiada w tramwaj, załatwia co ma załatwić, po czym wraca po auto i wtedy jedzie dopiero do domu, bo sam wyjazd w szczycie zajmuje 40 minut, czyli tyle co tramwaj z dwie strony.
To samo jest na Havla, na trasie Łostowice/Ujeścisko/Chełm w dobrych godzinach, wszystko stoi, tylko tramwaj daje rade. Podobnie okolice Galerii Bałtyckiej, Morena.

A o czasie -- wykopać Ci Twoją wcześniejszą kapitulację jak poprosiłem, żebyś sprawdziła jakieś fajne połączenia z dość gęsto zamieszkanego obszaru? ( ͡º ͜ʖ͡º)


@Polinik: Bo okazało się że mieszkasz na zadupiu gdzie nie ma tramwaju a na jednopasmowej drodze i autobus stoi w
  • Odpowiedz
Bo okazało się że mieszkasz na zadupiu gdzie nie ma tramwaju a na jednopasmowej drodze i autobus stoi w korku i taksówka i samochód, tego nie przeskoczysz. xD


@parasolki:
Ale ja tam nie mieszkam, przecież to zaznaczałem. Nie jestem taki głupi, żeby podawać na pełnym psycholi wypoku, gdzie mieszkam. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wybrałem tylko miejsce, w których jest duże zagęszczenie ludzi, będzie coraz większe, bo to oficjalny kierunek rozwoju osadnictwa mieszkaniowego w Gdańsku.
I w #!$%@? -- miasto wydaje zgody na budowę kolejnych osiedli, zmienia odpowiednio plany zagospodarowania, ale jakoś
  • Odpowiedz
@Polinik: ja tez mieszkam w miejscu, gdzie jest dużo tramwajów, mam multum opcji dojazdu i do pracy, i na studia, i do różowego, i do babci, na zakupy. I nawet jeśli trasa przystanek-przystanek jest szybsza, to z dojściem jest już gorzej. A autem jadę punkt-punkt.

@parasolki: jak się ma bezpośrednie połączenie, to czasem w godzinach szczytu faktycznie tramwajem może być szybciej. Pomijając fakt, ze ug-galeria przymorze to jest
SmellySocks - @Polinik: ja tez mieszkam w miejscu, gdzie jest dużo tramwajów, mam mul...

źródło: comment_siK3xBAIFLecGjShWSmUkWsDlNdb41af.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
No, wymieniłaś te parę miejsc, które mają dobre połączenia. A gdzie reszta miasta? Nie istnieje, czy wygodniej ją pominąć w dyskusji? ( ͡º ͜ʖ͡º)


A no to czytaj do końca!

Są i trasy gdzie komunikacja nie jeździ w ogóle i nie ma
  • Odpowiedz