Wpis z mikrobloga

  • 2
@miniCZOLG olej taras na empire state, wystarczy top of the rock, a jak już chcesz koniecznie iść na empire to kup bilet z priorytetem wejścia bo zginiesz w kolejce. Jak masz dużo czasu to w muzeach są książeczki city pass z biletami do muzeów. W muzeum na lotniskowcu jest fajnie, można nawet zobaczyć wahadlowiec. I idź do McDonald's koniecznie żebyś mógł zobaczyć jakie to wielkie gówno, a u nas chcą się
  • Odpowiedz
@miniCZOLG: Jeszcze się tak nie ciesz :D Bo może Cię policjant/celnik (nie wiem jak go nazwać) zawrócić :)
Wszystko zależy od tego co powiesz :D Mnie trzepał po raz pierwszy z 10min. Teraz (4 wjazd do USA) już tylko zapytał jak długo planuję tutaj zostać.
  • Odpowiedz
  • 1
@pili to się nazywa imigration officer.

@miniCZOLG powiedz że przyjechałeś na szkolenia, słowo job jest zakazane, chyba że masz inną wizę niż biznesowo-turystyczną
  • Odpowiedz
@miniCZOLG: kupuj jeansy i conversy - zupełnie inna jakość, są absolutnie niezniszczalne.
A w NYC koniecznie idź do MoMA i zjedz w chińskiej dzielnicy
  • Odpowiedz
@miniCZOLG: Warto te dokumenty mieć, ale nie zawsze o nie pyta. W każdym bądź razie w najgorszym przypadku oddeleguje Cię na drugą rozmowę z innym gościem. Wtedy drugi już na pewno o te dokumenty zapyta. Tak jak
@liga napisał wyżej nie używaj słowa job, work w innym razie będziesz mieć przechlapane :( Powodzenia i bez stresu :)
  • Odpowiedz
@r__k:
@miniCZOLG

Tanie są również ciuchy z Vans'a oraz UnderArmour ;) Szykuj się również na niedobre żarcie jeżeli będziesz chciał cebulić ;) W walmarcie najtańsze jedzenie nie idzie spożyć :(
  • Odpowiedz
Jak masz dużo czasu to w muzeach są książeczki city pass z biletami do muzeów.


@liga: najlepiej kupić tutaj: https://www.smartdestinations.com bo można sobie wybrać dokładnie to co się chce i jest zniżka za zakup pakietowy. Btw - nie kupuj tam biletów ani do MET ani Museum of Natural History, bo tam jest Pay what you wish i można wejść nie za proponowane $25 tylko np za dyszkę od łebka (chińscy
  • Odpowiedz
@loczyn: Ja mam wizę BUSINESS/CONFERENCE (B1) i w rozmowie z prawnikiem dowiedziałem się, że nie mogę użyć słowa job, work. Zamiast tego business trip.
  • Odpowiedz
@miniCZOLG: korzystaj z groupona, nie krzystaj z taksówek tylko z ubera. Od razu kup sobie kartę sim dla turystów z t-mobile. Zostaw sobie jeden dzień na central park jeden na downtown, mid i most zobacz wieczorem, a najlepiej dwa razy. Jedzenie polecam z food truckow. Dobre i tanio. Przygotuj się na syf w metrze, gdzie wbrew pozorom jest bezpiecznie. Warto wypożyczyć rower żeby pojeździć przy hudson. Powyżej central parku jest
  • Odpowiedz
Od razu kup sobie kartę sim dla turystów z t-mobile.


@kam1l: teraz dla OPa już na to za późno, ale najlepiej to jeszcze w Polsce kupić kartę Plusa i za 39 PLN jest 1GB internetu - tylko lepiej się upewnić, że nasz telefon będzie działał dobrze w USA, IP7 nie miał problemu, ale #!$%@?łej P9 lite już tak.
@miniCZOLG A - i ciuchy najlepiej kupuj w NY, bo na
  • Odpowiedz