Wpis z mikrobloga

Układam sobie FBW do cyklu masowego. Prawdopodobnie podzielę go na 3 dni. Jako nogi chciałem robić pierwszego dnia przysiady ze sztangą na barkach, drugiego suwnicę... a trzeciego? Z jakiegoś powodu nie cierpię wykroków. Co można ciekawego jeszcze tam wrzucić zamiast nich ? Jest jakaś alternatywa czy jestem na nie skazany?

Martwy ciąg traktuje jako ćwiczenie na plecy i na niego miejsce będzie tak czy inaczej.

#silownia #mikrokoksy
  • 15
  • Odpowiedz
@CzakNorris: Czemu nie np. pierwszego dnia przysiady, drugiego dnia przysiady i trzeciego dnia przysiady? ( ͡º ͜ʖ͡º)
Mi dość fajnie tak wchodzą w schemacie:
Poniedziałek - 1x5, 1x5, 1x3, 4x3
Środa - 1x5, 1x5, 1x3, 2x3
Piątek - 1x5, 1x5, 1x3, 3x3
50, 60, 70, 80% na start
  • Odpowiedz
@So_I_Scream: Nie planuję startować w Arnold Classic ani spompować się i łazić po siłowni jakbym nosił telewizory pod pachami tylko delikatnie poprawić sylwetkę. To aż taki dramat skoro obok tego w planie będę miał i przysiady i martwy ciąg ?
  • Odpowiedz
@urak666: Zawieraja sporo cwiczen, ktore nie sa dla mnie, nie cwiczylem pod katem sily/masy od 10 lat. Pompek na poreczach przykladowo. nie zrobie, tak samo jak np. kilku serii podciagania. Dlatego trochę musze pozmieniac, przynajmniej na poczatek, a nie uzywac gotowego.
  • Odpowiedz
@CzakNorris: Przecież planów dla początkujących jest milion... Zrobisz przysiady z pustą sztangą? Zrobisz. Wyciśniesz pustą sztangę? Wyciśniesz. Martwy ciąg ~~40kg? Zrobisz. W czym problem? Zacznij od Starting Strength i 4-6 miesięcy możesz progresować liniowo, jeśli podejdziesz do siłowni chociaż na te 70%.
  • Odpowiedz