Wpis z mikrobloga

@TomdeX: dzięki! Właśnie ten drugi link sklep jest obok mnie i w sumie nie wiem czy lepiej w xkom czy tym. Nie lepiej samemu dysk SSD zakupić? Tylko wtedy system będę miał na HDD :-/
On ma dwa dyski jeden SSD a drugi HDD?
@Jakwchlewie: Pytanie czy nie ma plomb przed ingerencją w dyski, tego nie wiem.Ogólnie lepiej samemu kupić SSD, bo taniej wyjdzie no i często jest dłuższy okres gwarancji, czasem 5-10 lat, a tak masz tylko te 2 lata, jak jest w laptopie od nowości.
@TomdeX: widzę że znasz się bardzo dobrze :-) dzięki za porady! Na pewno skorzystam! A nie ma żadnego z i7? I7 chyba lepsza od i5? A jak porównasz tego laptopa do Macbook Air czy pro z 2015/2016? Lepsze ma podzespoły od laptopów Apple?
@Jakwchlewie: Nie ma co porównywać produktów Apple do zwykłych laptopów, bo produkty Apple są skierowane do ludzi pracujących, gdzie najważniejsza jest szybkość działania, stabilność i jak najdłuższy czas na baterii. To nie są lapki gamingowe. A te zwykłe pod Windows z kartą od 1050 wzwyż można o nich coś takiego powiedzieć. i7 przy takim budżecie nie kupisz, chyba że niskonapięciową, a one są gorsze wydajnościowo od tej i5.
@Jakwchlewie: to taka firma, ktora produkuje całe laptopy, ale rowniez sprzedaje gotowe cześci np może skladac sie z plyty glownej/procesora/karty graficznej/ekran itp - taki "kadłubek", niekompletny laptop i wysylany do innych firm odsprzedajacych je pod swoją nazwą dodając swoje jakieś bajery, badz zamawiane u innych producentów (np ekran/klawiatura no i obudowa). Np znana firma razer, czy gigabyte sprzedaje tak laptopy pod swoja marką, w Polsce wlasnie hyperbook, czy dreammachines. https://en.wikipedia.org/wiki/Clevo
@Jakwchlewie: no tak nowe i na gwarancji, to nie są używki. Poprostu clevo w swoich fabrykach robi laptopy i sprzedaje je firmom, ktore sprzedjaja je pod swoją nazwą, czesto dodajac jakies swoje nie wiem jakieś części.
np sklep x-kom.pl sprzedaje laptopy hyperbook'a.