Wpis z mikrobloga

Interesowałby kogoś retro kanał na YT oparty o proste DIY do niektórych starych konsol w stylu jak jak tanio wykonać podświetlenie do starych gameboyów (GBA, GB itp), prostych naprawach, oraz trochę pogadanek o homebrew, romhackach, restaurowaniu starego sprzętu, skupiający się głównie na handheldach?

Ogólnie dlaczego?

Sam często przeszukuję internet w celu poszukiwania prostych poradników czy modów do konsol i zauważyłem, że powszechne jest zjawisko nieodwracalnego psucia konsol czy kupowania gotowych drogich elementów (często niedostępnych w europie) zamiast np wykorzystać recykling starego sprzętu. Bardzo dobrym przykładem jest powszechne niszczenie GBA SP na rzecz podświetlenia w zwykłym GBA podczas gdy można to wykonać dużo taniej i mniej inwazyjnie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Druga sprawa, odnośnie handheldów: zauważyłem jak mało popularne są informacje z czasów świetności Nintendo DS-a. Masa filmików, ciekawych homebrew czy innych dziwnych rozwiązań hardwerowych albo w ogóle jest niedostępna w sieci (na web archive się zachowało kilka stron), albo bardzo trudno się do nich dokopać. Nikt obecnie praktycznie nie wspomina o DS-ie mimo, że moim zdaniem całkiem sporo można by o nim powiedzieć (Zgaduję, że to dlatego, że nie jest jeszcze do końca retro). Tak z przykładów ostatnio jest bardzo duży wysyp konsolek opartych o RPi czy inne chińskie cuda (przenośny chiński nes) a mało kto sobie zdaje sprawę, że zwykły DS jest chyba najtańszą możliwą opcją do pogrania sobie w retro gierki z NES-a czy nawet GBA.

Więc, na razie tak rozmyślam, powiedzcie co myślicie. Jak będzie minimum pozytywnego odzewu to w ciągu kilku najbliższych tygodni spróbuję sklecić pierwszy film (musze ogarnąć podstawy kręcenia wideo, oświetlenia itp).

#retro #retrogaming #gba #gameboyadvance #gameboy #nintendo
Kryspin013 - Interesowałby kogoś retro kanał na YT oparty o proste DIY do niektórych ...

źródło: comment_exeC7ixRms0fGAsLNbXU8fYFV1fhX6l3.jpg

Pobierz
  • 34
@Kryspin013: dla mnie wygodniejsza byłaby po prostu strona z tekstem i zdjęciami. Materiały z DSem brzmią ciekawie.
A jak zrobisz sensowny backlight do GBC to zrób też wersję po angielsku, będzie popularne :p
@Rittel: stronę z tekstem też planuję (blog?). Oprócz tego myślę nad montażem w stylu mariana budowlańca - jak najwięcej treści w jak najkrótszym czasie.

@ajmorimoto: Yay ()

W zasadzie jest lepsza reakcja na ten wpis niż się spodziewałem
Interesowałby kogoś retro kanał na YT oparty o proste DIY do niektórych starych konsol w stylu jak jak tanio wykonać podświetlenie do starych gameboyów (GBA, GB itp), prostych naprawach, oraz trochę pogadanek o homebrew, romhackach, restaurowaniu starego sprzętu, skupiający się głównie na handheldach?


@Kryspin013: Jeszcze jak. ()
@PanKabaczek: @Defender: @mruq: @wHizu: @RybstonPonte: Tzn tak ogólnie to się nie napalajcie jakby to nie wiadomo co miałobyć bo ani nie jestem ekspertem ani nie uważam się za takiego. Jestem amatorem, sam od czasu do czasu wykonuję drobne naprawy, trochę lutuję, trochę grywam w gierki. Obecnie planuję mody swoich konsol - stąd też pomysł na kanał bo widzę, że nie tylko w polskim internecie jest tego mało
@Sajner: Planowałem kiedyś wrzucić RPi w obudowę od DS-a ale potem się okazało, że jest to bardzo nie opłacalne no i DS jest o wiele fajniejszą konsolką pod wieloma względnymi (podobnie jak PSP). Mogę ogarnąć jakiś materiał o różnicach między systemami typu RetroPie, RecalBox czy Lakka.tv oraz tym, czemu RPi się nie nadaje jako przenośny sprzęt do grania ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Generalnie mógłbym zrobić bo wszystkie