Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jakiś czas temu - miesiąc, czy dwa - jechaliśmy z tatą do kościoła samochodem A (rys.). Gdy dojeżdżaliśmy na miejsce, tata poprosił mnie o zaparkowanie za samochodem B. Przygotowałem się do wykonania manewru parkowania równoległego do jezdni na miejsce 1 (rys.). Dojechawszy na prawym pasie na wysokość ok. 1 metra od tylnych świateł pojazdu B, tata oznajmił, że "przecież mówiłem, że ZA samochodem" - miał na myśli miejsce 2.
Z mojego punktu widzenia, miejsce 1 jest za samochodem B, a miejsce 2 jest przed samochodem B, gdyż z punktu widzenia kierującego samochodem A, miejsce 2 (przed) jest dla mnie widoczne jako miejsce przed samochodem B, a miejsce 1 (za) jest za nim.
Z punktu widzenia taty jest odwrotnie - miejsce 1 jest przed samochodem B, a miejsce 2 jest za samochodem B, gdyż z jego punktu widzenia przed samochodem B oznacza miejsce z przodu samochodu B, a miejsce za samochodem oznacza miejsce z tyłu samochodu B.

Pytanie - które miejsce jest ZA samochodem B?

Nie doszliśmy do kompromisu w tej sprawie. Liczymy na Waszą pomoc ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Jakiś czas temu - miesiąc, czy dwa ...

źródło: comment_owzsOKwCqlAL4lsbkiorjANunaPMr6pJ.jpg

Pobierz

Które miejsce jest "za" samochodem B?

  • Pierwsze (1) 37.5% (464)
  • Drugie (2) 62.5% (772)

Oddanych głosów: 1236

  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bylejako: Za znaczy z tyłu, za znaczy również w dalszej odległości - jak tutaj. To jest pułapka zależna od kontekstu sytuacji i zamysłu rozmówcy. Równie dobrze powiesz 'przed' i nie wiesz czy stanąć za całym pojazdem (całym), czy przed, na jego przednim zderzaku. Taka nielogiczna niedoskonałość naszego trudnego języka. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@bylejako: Tak jak ktoś wyżej pokazał, chodzi tu o to, że jedna osoba mówi o położeniu a druga o ustawieniu. Nie wiadomo czy za nim na bagażniku, czy za nim, by zająć miejce parkingowe w dalszej odległości. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Masz słup na ulicy. Ktoś Ci mówi 'stań przed nim' i co robisz? Idziesz kilka kroków dalej by go wyminąć czy robisz jeden kroczek i
  • Odpowiedz