Wpis z mikrobloga

Chciałem sobie rozszerzyć portfolio o jakieś gotowe aplikacje do wglądu. Mam sporo swoich aplikacji, od mobilnych bo web, ale niczego nie chcę udostępniać, więc jest to trochę problematyczne. Moje portfolio to głównie contribution i gotowe projekty bez wglądu w kod. Robienie TODO list w kolejnym języku też mnie nie satysfakcjonuje. Macie może jakieś pomysły na w miarę szybkie, ale skomplikowane rzeczy do zrobienia? Tak żeby można było coś pokazać, ale zrobić to w jeden weekend. Język dowolny, od web po aplikacje okienkowe.

#programowanie #webdev #pytanie
  • 11
@wczoraj: Większość z tych rzeczy można sprzedać, niektóre to ciekawe pomysły, wszystko robione dla siebie. Nie jestem fanem open source i nie chciałbym się tym dzielić z nikim. Pokazuję, by mieć jakąś podkładkę do swoich umiejętności dla potencjalnego klienta, ale nie chcę trzymać publicznie. Potrzebuję zrobić coś skomplikowanego by tylko rzucić linkiem, ale nic na czym by mi zależało.
Pokazuję, by mieć jakąś podkładkę do swoich umiejętności dla potencjalnego klienta, ale nie chcę trzymać publicznie. Potrzebuję zrobić coś skomplikowanego by tylko rzucić linkiem, ale nic na czym by mi zależało.

Nie jestem fanem open source i nie chciałbym się tym dzielić z nikim


@spike200:
@sokytsinolop: Pytasz dlaczego nie jestem fanem open source czy dlaczego nie chce się dzielić swoimi projektami? Jeśli to pierwsze, to moim zdaniem produkty komercyjne zazwyczaj są lepszej jakości. Ale jak ktoś lubi, to jego sprawa. Ja nie lubię. A co do drugiego, to już napisałem - to praca moich rąk i sprytne rozwiązania, które chcę zostawić dla siebie i zrobić z nich pożytek w przyszłości.
@f-lock: No po prostu żeby było co pokazać. Zrobienie jakiegoś CRUD to nic ciekawego, ale np. zrobienie aplikacji na react native, która wykorzystuje napisane w Javie customowe moduły już jest elegancko. Po prostu coś, co pokazuje co możesz zrobić, np. jeden konkretny ficzer. Jakiś bajer po prostu.