Wpis z mikrobloga

1. Potrzebne jest 7 sekund żeby jedzenie z buzi przeszło do żołądka

2. Ludzki włos wytrzymuje obciążenie 3 kg

3. Długość męskiego penisa jest równa długości kciuka razy 3

4. Kość udowa jest tak twarda jak cement

5. Serce kobiety bije szybciej niż mężczyzny

6. Na każdej stopie mamy ok. tysiąca miliardów bakterii

7. Kobieta mruga dwa razy szybciej od mężczyzny

8. Używamy 300 muskułów tylko, żeby utrzymać balans jak stoimy

9. Kazdego dnia czlowiek traci okolo 100 wlosow porastajacych glowe

10. Przecietnie czlowiek podczas swojego zycia wypija 4 300 litrow wody

11. Noworodki przychodza na swiat z 300 koscmi, jednak dorosli posiadaja ich tylko 206.

12. Twoje serce uderza ok. 37,000,000 razy wciagu roku, a w ciagu przecietnego zycia ok. 2,5 biliona razy.

13. Kazdy centymetr kwadratowy twojego ciala jest zamieszkaly przez 32 miliony bakterii.

14. Najdluzszy organ wewnetrzny to jelito krotkie. Mierzy okolo 66 m

15. 300 milionow komorek ludzkiego ciala umiera kazdej minuty.

16. Niemozliwe jest popelnienie samobojstwa poprzez wstrzymywanie oddechu.

17. Kiedy kichasz wszyskie narzady przestaja chwilowo pracowac lacznie z twoim sercem.

18. Gdyby trwale udało obniżyć się temperaturę ludzkiego ciała o 2 stopnie C.- żylibyśmy dwa razy dłużej.

19. Każda żywa komórka w twoim ciele ma zapisany kod autodestrukcji, gdyby biologom udało się go zatrzymać / usunąć, żylibyśmy wiecznie, non stop rozwijając się.

20. Dziękuję za uwagę.

#ciekawostki #medycyna #biologia #nauka
  • 100
  • Odpowiedz
12. Twoje serce uderza ok. 37,000,000 razy wciagu roku, a w ciagu przecietnego zycia ok. 2,5 biliona razy.


@WalecznyTaboret: człowiek żyje 67567 lat? Chyba ktoś ciulowo przetłumaczył z angielskiego i nie wie, że ich bilion to nasz miliard.
  • Odpowiedz
@WalecznyTaboret

ja tylko kopiuj/wklej robaczku. Nie odpowiadam za herezje.


XD jajebe az mnie brzuch z rana rozbolal, dzieki za zrujnowanie porannej kawy. moje jelito "krotkie" rowniez dziekuje. czlowiek wrzuca cos do sieci, taguje #nauka i mowi ze nie odpowiada ze te herezje. XD a ile osob uwierzy w te herezje to juz #!$%@? tam. i bedo szerzyc te brednie swoim dzieciom i wnukom i prawnukom i "zatrzymanie kodu autosdestrukcji"
  • Odpowiedz
@krasecz: na wiki tez nie na zrodla, ja za to znalazlem badanie z 2012 gdziee zmierzyli jelito cienko u 20 osob w roznym wieku i wyszla srednia 300 +/- 50. Zeby nie byc goloslownym:

Gondolesi G, Ramisch D, Padin J, Almau H, Sandi M, Schelotto PB, Fernandez A, Rumbo C, Solar H 2012. What is the normal small bowel length in humans? first donor-based cohort analysis. American Journal of Transplantation
  • Odpowiedz