Wpis z mikrobloga

Ziomek był dziś na rozmowie o pracę.

Na ogłoszeniu 3400 zł, premie, wolne soboty i niedziele. Zawód - Spawacz z minimum 5 letnim doświadczeniem.

Na rozmowie - najniższa, premie do 50 zł/miesiąc, sobota w pracy. Na pytanie czemu w ogłoszeniu pisało inaczej "Bo nikt się nie chciał zgłosić"

Takich powinno się #!$%@?ć za takie marnowanie czasu ludziom.

#pracbaza #rakcontent
  • 52
  • Odpowiedz
@bred_one: też się zastanawiam nad jakimś kursem, bo jak sam piszesz kasa dobra, ale po 200+h to no kurde... tyle waliłem na budowie i na co ci ten hajs jak i tak cały dzień poza domem, a w domu tylko mycie, micha i spanie.
ciężki dylemat.
  • Odpowiedz
@preparado no jak go nieraz spotkam to 21 a on w ubraniu roboczym jeszcze chodzi. To zależy od firmy akurat ta zajmuje się wierceniami pod pale na mosty itd, kilka mega dużych wiertnic na budowach rozrzucone po całej Polsce. Spawacza na miejscu nie ma, części drogie i trzeba czekać aż przyjdą z Niemiec. Więc jak da się coś na szybko zrobić to jest kilku mechaników i spawaczy, trzeba to z dnia
  • Odpowiedz
@Junpei1948:

@zakamuflowany_fetyszysta:

Ja wam powiem inną akcje, przychodzę na rozmowę, w ogłoszeniue 20 zł/h brutto i co się okazuje? Z premiami wyszło wreszcie jakieś 40 zł brutto ( ͡° ͜ʖ ͡°) O premiach mowy nie było. Są widać miłe zaskoczenia na rynku pracy.
  • Odpowiedz
Pamiętam swoją pierwszą pracę jako spawacz.. Pierwsza wypłata - 1366 zł z dwiema sobotami.

Ostatnia praca jako spawacz, ponad 25.000 zł miesięcznie.
  • Odpowiedz
@Junpei1948: to samo miałem jak szukałem samochodu.

Na ogłoszeniu 200k przebiegu, przyjeżdżam na miejsce, na liczniku 260k, "Panie dałem mniej bo nikt by nie przyjechał" no ja #!$%@? XD
  • Odpowiedz
Swoją drogą mój ziomek który kończył ze mną technikum jest spawaczem i nie licząc fuch, ma ~4500 na rękę. Tylko w zeszycie po 200h na miesiąc, a jak są awarie maszyny w terenie to i pod 300h podchodzi.


@bred_one: @preparado:
wolałbym zarabiać 1500 zł, ale pracować 160 godzin...
W 300 godzin to i byle dostawca pizzy zarobi 4500 zł+
  • Odpowiedz
@Junpei1948: Ogłoszenie Amazona też dobre. Zarobisz 8k .............................w dwa miesiące.


@sokal44: oczywiście brutto, wliczając premię, nadgodziny i multisport ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Junpei1948 moja różowa ostatnio poszła na rozmowe o prace jako recepcjonistka w nowym hotelu. W ogłoszeniu "interesujące wynagrodzenie" na miejscu najniższa krajowa po okresie próbnym podczas którego płacą 9 zł na godzinę.
  • Odpowiedz