Wpis z mikrobloga

Wiecie co mnie czasami denerwuje?

Gadanie o braku usamodzielniania młodych ludzi(szczególnie w kontekście mieszkania z rodzicami) wychodzące z ust dzisiejszych 40-50 latków.
Szczególnie mówię tu o osobach które swoją karierę zaczynały np w dużych zakładach na Śląsku

Dlaczego to? A no dlatego że wiele z nich pracując w danym zakładzie kilka lat dostawało mieszkanie z przydziału. Wyobrażacie to sobie dziś? Idziesz do firmy np IT, pierwszej lepszej fabryki pracujecie dwa czy trzy lata i macie mieszkanie?

Wielu z nich miało dzięki temu czas i możliwości zbierania kapitału na dziecko czy inne lokum dzięki temu nie znają dzisiejszych realiów w których często na wynajem kawalerki trzeba nawet ponad 1000 zł wydać.

#mieszkania #dawneczasy #prl
  • 21
@HaloHet: najgorsze jest to, że sporo z tego pokolenia 20-30, a zwłaszcza bliżej 30, zaczyna przemawiać w tym samym tonie, co pokolenie januszy 50-70 i w tym samym #!$%@? wychowuje swoje dzieci.
20 latek #!$%@?ący o konieczności przywrócenia służby wojskowej, 25 latek #!$%@?ący o wypaleniu zawodowym, albo 30 latek narzekający na 15 latków. Oczywiście każdy z nich ma "kryzys" i "biedę", nawet jak nieźle zarabia, wszystkiemu winna jest komuna, dwie wojny,
@sylwke3100 masz między rówieśnikami górników. Ja jestem rocznik 90 i jak słyszalem kilka lat temu od kilku, że nie po to się uczyli na górnika by się przebranżowić. Mam znajomego z którym studiuje - jest gornikiem i jego podejście i roszczeniowosc jest masakrycznie nieprzyzwoite.
@sylwke3100: w piekarach to i tak jest calkiem niezle z przydzialem mieszkan komunalnych. Duzo osob dostaje propozycje i przebiera, az trafi na jakies sensowne. Male, czasem wymagajace sporego remontu, ale jednak wzglednie wlasne.
@sylwke3100: Mnie cholernie wk..wia nazywanie mojego pokolenia (lvl 20 here) "roszczeniowym". Jakie mamy niby roszczenia? Niewielu moich znajomych popiera politykę socjalną obecnego rządu, nawet znajomi, którzy kilka lat temu śmiali się, że popieram (wówczas) Korwina dzisiaj samemu krytykuje pinćset plus i rozdawnictwo. Naprawdę nie kojarzę nikogo z moich znajomych, poza jednym członkiem młodzieżówki PiS, którzy oczekują czegokolwiek od państwa - większość po prostu chce skończyć studia (część na polibudzie, część na
@Zakkalec: #!$%@?. Wiesz na tym polega polskość, że jesteś genetycznym popaprańcem To doskonale widać po dopuszczeniu PIS do władzy. My nie możemy normalnie żyć i być szczęśliwi, pracować i się rozwijać. My musimy nienawidzeć sasiada albo przedsiębiorcę (złodzieja) albo Niemca (faszystę). Jesteśmy mentalną Rosją niezdolną do skupienia się na pracy a dążącą do wojny. Dlatego zawsze ten kraj był pod rozbiorami i do tego dorpowadzą wcale nie starzy ale młodzi ludzie