Wpis z mikrobloga

Chciałam napisać jak ciężki mialam dzisiejszy nocny dyżur, co sie działo, i jak walczylismy o pacjenta z krwawnieniem i rozsianym procesem nowotworowym na szczęscie z pozytywnym skutkiem, ale nie mam juz sily tego opisać, powiem tylko jedno: marze zeby nasza praca byla rejestrwana kamerą, zeby w koncu ktos sie zainteresowal i zoabczyl jak pracuje sie przy takim braku personelu i jak procedury sa łamane bo jedna osoba nie jest w stanie wykonac tylu procedur.

#sluzbazdrowia #pielegniarstwo
  • 48
  • Odpowiedz
@Zielonka_Pospolita: hmm pozwolze nie bede wymieniac, mysle ze kazdy sie domysli jak patologia moze sie zachowywyac i wyrażać.
Wlasnie dlatego sa juz takie braki, bo tak zaczleli udzie myslec po co ja mam sie myczyc i brac na swoje barki taka odpwiedzialnosc, nieprzespane noce i praca w swieta , dlatego teraz na kazdym z oddzialow brakuje nas
  • Odpowiedz
no to zmień prace


@damastes: A potem kwik, że kolejki do lekarzy. Z takim podejściem ludzi do pracy lekarzy, to w polskiej ochronie zdrowia nigdy nie będzie lepiej.
  • Odpowiedz
@layla25: Dlaczego walczyliscie o zycie pacjenta z ostrym krwotokiem w przypadku rozsianego procesu nowotworowego? Sam jestem lekarzem od wielu lat, w innym kraju, i wiekszosci takich przypadkow pacjenci nie chca uciazliwego przedluzania zycia, maja podpisane odpowiednie dokumenty, a jesli pacjent nie jest przytomny a diagnoza jest, to nie "walczy" sie o jego zycie tylko pozwala odejsc.
  • Odpowiedz
@merowing77: pacjent chcał żyć, chyba sam do konca nie wierzył,ze smierc jest tak blisko, niestety dzisiaj odszedł, podobno krzyczał zeby go ratować, ze nie chce umierać, chciał zeby trzymac go za ręke bo się boi, a decyzje o toczeniu krwi podejmuje lekarz, daczego taka podjął jego trzeba zapytac.
  • Odpowiedz
@Marcelius: to bylo troche tak napisane "na wyrost " zeby pewne rzeczy podkreslic , ale przeciez na takie cos musi byc zgoda szpitala pacjentow i reszty personelu , poza tym chcialbys byc nagrywany lezac z golym tylkiem ? Bo ja nie :)
  • Odpowiedz
@layla25: Pytanko co do protestów lekarzy, lekarzy rezydentów. Chcecie lepszych warunków, lepszej płacy i więcej pkb na służbę zdrowia. Jeżeli pensja wzrośnie do tego poziomu jaki wymagacie ile PKB % z tych 6,8% pójdzie na płacę?
  • Odpowiedz