Wpis z mikrobloga

Mireczki lepszy różaniec górski czy ashwaganda? Jakie ogolnie efekty po tym? Opłaca sie kupować? :D a co sądzicie o cytrulinie? Ogolnie dotychczas piłem kawę przed treningiem ale szukam czegoś innego, po opiniach na forum wydaje sie byc spoko, jakie wasze opinie? :D #kfd #mikrokoksy #mirkokoksy
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Muscler:

Ashwagandha i Różeniec totalnie 2 inne rzeczy i ostatnie miejsce z którego polecam to KFD. Cytrulina działa.
Ogólnie zadaj sobie pytanie z czym masz problem
  • Odpowiedz
  • 0
@Kasahara: szybko tracę siły i energię na siłowni, dlatego pomyślałem o cytrulinie. Jesli chodzi o pozostałe to po prostu zobaczyłem na Kfd i stwierdziłem ze można by spróbować i jak widać błędnie założyłem ze mają podobne działanie :D ogólnie studia, siłownia, praca, jest troche stresu i dlatego stwierdziłem że spytam czy to działa i czy czuje sie człowiek lepiej :)
  • Odpowiedz
@Muscler:

Jeśli chodzi o zmęczenie, to Rhodiola będzie bardziej pomocna i wpłynie na performance aniżeli Ashwagandha; która raczej jest wyciszająca. Warto w dalszej kolejności zainwestować w omega, magnez i dobry metylowany kompleks witamin B. Cytrulina jest jak najbardziej okej.

Jeśli chodzi o cytrulinę, może być z KFD. Jednakże ich witaminy/minerały/adaptogeny to porażka na całej linii.
  • Odpowiedz
Jednakże ich witaminy/minerały/adaptogeny to porażka na całej linii.


@Kasahara: wliczając D3+K2? Sugerując się niską ceną i dosyć sporą dawką zakupiłem i łykam. Niedawno na badaniu krwi wyszedł mi niedobór D3.
  • Odpowiedz
@florekflorek:

Z tego co wiem D3 + K2 obecnie ich może być dobre.
Ja niestety w 1 rzucie trafiłem na taką, która po 3 msc suplementacji nie wpłynęła na wynik
Omega 3 prawdopodobnie też jest lepsza niż na początku, gdy była w przezroczystych opakowaniach
Ashwagandha i różeniec to susze zamiast ekstraktów z deklaracją stężenie dodatkowo w tabletkach a nie kapsułkach, gdzie substancje aktywnie padają w
  • Odpowiedz
@Muscler:

Zależy co konkretnie. Nie jestem fanboyem jakiejkolwiek firmy i zazwyczaj jedna ma coś lepszego, a druga coś gorszego.

Kompleks B - Seeking Health lub Jarrow
Ashwaganda - Jarrow, Hepatica,
  • Odpowiedz
@wowowo:

Dlaczego mam być śmieszny? (swoją drogą nie wiem jak z d--y wyciągnęłaś powyższy argument, z wypowiedzi, gdzie część rzeczy już jest uargumentowania) Gdy to się stało u większej ilości osób, gdzie mutacje genetyczna zmieniająca metabolizowane D3 występuje u 0,01 % ludzi? Ja swoje badania mogę pokazać do dziś, inne wiele wątków zostało stłamszonych w sieci. Pierwsze partia ich na rynek była felerna niestety lub jej część. Obecnie nie widziałem w przypadku tego produktu takich akcji - więc mogę ufać, że jest jak najbardziej ok.

Produkowanie omega 3 na początku w przezroczystych opakowaniach było również hitem, gdzie pod wpływem światła kwasy omega 3 przechodzą do konfiguracji trans. Ale tu jak wspomniałem - ogarnęli
  • Odpowiedz
@Muscler: d3+k2 z kfd jest ok. Robiłem badania na poziom wit. D u siebie, było w dole normy (coś koło 65), po 2 miesiącach brania poszło prawie pod górną kreskę (>120).
Co do zmęczenia na treningu ktoś tu kiedyś pisał o hipoglikemi reaktywnej. Jak wygląda u Ciebie jedzenie okolotreningowo? Spróbuj ostatni posiłek 2-3h przed treningiem (ww złożone), a w trakcie treningu popijaj carbo. Nie wnikalem do końca jak ten mechanizm
  • Odpowiedz
@Kasahara: suplementuje kreatynę od 3 lat i w sumie wciąż nie widzę różnicy między tym kiedy biorę a kiedy nie. Podobnie mam z innymi suplami oprócz tych których działanie jest doraźne. Dlatego wydaje mi się dziwne być wstanie rozpoznać czy suplement zadziałał czy nie.

@berti: Ile ma dać wyniku? albo jak to się ma objawić? podniosę 2 kg więcej? Lepiej się wyśpię? Czy na pewno jest to spowodowane suplementem czy placebo lub lepszym/gorszym dniem w pracy?

W przypadku ashy/rhodioli - susze
  • Odpowiedz
@wowowo:

suplementuje kreatynę od 3 lat i w sumie wciąż nie widzę różnicy między tym kiedy biorę a kiedy nie. Podobnie mam z innymi suplami oprócz tych których działanie jest doraźne. Dlatego wydaje mi się dziwne być wstanie rozpoznać czy suplement zadziałał czy nie.


Przepraszam bardzo. Przecież ja mówię o wyniku badań z krwi a nie o to, że nie poczułem działania D3. Nigdy nie powiedziałem, aby subiektywne odczucie miało wpływ na ocenę kogokolwiek, a Ty uparcie już drugi post próbujesz wcisnąć w moje usta coś czego nie powiedziałem. Kompletnie tego nie
  • Odpowiedz
@Kasahara: Dzięki za wyczerpującą odpowiedź, więcej nie wymagam xD Widocznie zaliczam się do grupy o małej świadomości konsumenckiej. Po prostu twoje początkowe argumenty były sprzeczne z tym co jest napisane na stronie producenta i nieco mnie to zdziwiło. Jednak po dokładniejszym opisie wynika, że możesz mieć racje. Mi nie pozostaje nic innego niż wierzyć komuś na słowo bo nie mam wiedzy, czasu ani chęci by tak głęboko interesować się procesem
  • Odpowiedz
@wowowo:

I też sorry ode mnie - w nocy pisałem 1wszą wiadomość i mogła być moze być niespójna logicznie

Polecam jak coś nootropics/supplements sub-reddity i kilka innych, często są tam dość głębokie rozkminy na takie tematy; bo na rynku US jest wiele wałków na rynku
  • Odpowiedz
Ile ma dać wyniku?


@wowowo: miałem tu na myśli witaminy. Możesz nie zawsze odczuwać bezpośrednie działanie, ale zawsze wyjdzie na wynikach badań czy suplement działa.

Co do kreatyny, to tutaj masz 60 badań dotyczących tego jak wpływa na generowanie mocy mięśniowej. Zerknij sobie jakiego rzędu są to przyrosty.

Jest grupa ludzi, która nie reaguje na suplementację kreatyną bądź reaguje bardzo słabo.
  • Odpowiedz
@berti: > ale zawsze wyjdzie na wynikach badań czy suplement działa
Tak o ile badanie jest miarodajne. Ciężko na przykład o takie w przypadku magnezu. I mi chodziło o właśnie o takie przypadki, gdzie działania danego suplementu nie da się jednoznacznie udowodnić przez pomiar przed i po suplementacji. Jeżeli odebrałeś to inaczej to mój błąd.
  • Odpowiedz