Wpis z mikrobloga

Witam

Czy ktoś z Was miał kiedyś do czynienia z instalacją Windowsa w laptopie na którym jest
zainstalowany system Ubuntu ?
Moim celem jest zachowanie istniejącego systemu wraz danymi + nowy system Windows 7
aby była możliwość wyboru systemu po uruchomieniu urządzenia.
Zatem co jest potrzebne do tej operacji, i jak ją wykonać ?
Zaznaczam że jestem laikiem w systemie ubuntu więc okażcie trochę cierpliwości.
Wersja którą posiadam to Ubuntu 16.04.
Pozdrawiam

#linux #windows #pytaniedoeksperta #pytanie #software #ubuntu
  • 64
Im wiecej o tym teraz czytam tym wiecej mam powodow zeby Ci powiedziec, ze to sie i tak wysypie, bo trafilem juz na opinie, ze z pendrive'a instalacja nie zawsze chce ruszyc, bo tak. W ogole nie zaleca sie instalacji windy przy unbuntu.
Najszybciej byloby Ci zrobic tak; backup, rufusem zrobic pendrive win7 UEFI, partycje gpt, a potem shrinkowac miejsce na ubuntu. Zalezy co masz w backupie, #!$%@?, w necie jest niby duzo na ten temat, a zarazem wszedzie sa dosc pobiezne wskazowki.
@Raych: Ja zawsze inkasuje uśmiech w postaci dwukropka i nawiasu ;) Ale fakt, w płytę trochę wierzyłem, że odpali, ale nie wierzyłem, że ruszy w dualboocie po repair, ale jak śmiga to nie zapeszam, bo sam posiadam dziwna konstrukcje i strach mi formata robić przy tylu dyskach ile posiadam na dzień dzisiejszy. Cieszę się, że pykło, bo ostatecznie sam się zdziwiłem, że tak na dobra sprawę to w necie jest dużo
@Raych: No tak sie najlepiej odwdzięczysz nie tyle nam, bo nie ma za bardzo za co, ale pewnie wielu oszczędzi sporo czasu i włosów na głowie. Bo ja nawet z backupem zawsze coś tam do stracenia mam przez specyfike ustawień całego tego tałatajstwa w budzie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)