Wpis z mikrobloga

@wasiuu: takie troche xD, sam jezdze zestawem i nie uwazam tego za coś ciezkiego pomimo 15h w pracy, wrecz przeciwnie. Odpowiedzialność jest, jak w wielu innych zawodach. Już kierowca autobusu ma #!$%@? prace, bo trzeba zmagac sie ze #!$%@? pasazerami, albo taka praca na magazynie przy pickingu, 8 godzin przerzucać pudełka. Dzień w dzień.
@cobra_cobretti: ja na to patrzę ze swojej perspektywy. Wiele lat przejeździłem za kierownicą, a teraz wyrywam włosy z głowy jak moim kierowcom coś nie idzie. Trafia do mnie ten filmik, chociaż ma pare momentów spod znaku "xD"
@xspeditor: Od kiedy wymiana kół jest w obowiązku kierowcy? W zyciu tego nie robilem i robic nie bede czy sie podoba czy nie. W aucie mam jedynie srubokret zeby klosz od naczepy wykrecic w razie koniecznosci wymiany zarowki. Kontrola stanu ogumienia, oswietlenia i plynów, ewentualne uzupelnianie - to sa obowiazki kierowcy a nie wymiana kół na poboczu. Jak kogos nie stac na mobilny serwis (abonament) to nie stac go na kierowce.
@wezsepigulke: #dramat. Spoko, niech CI walnie koło 50km od domu w Piatek o 17:00, powiedz szefowi że koła nie wymienisz co by zajęło max 20 minut. I stój sobnie do północy jak nie będzie wolnych assistance.

Nie wiem skąd się biorą tacy ludzie, 13h brutto to za dużo na godzine
@wasiuu:
@wezsepigulke: Masz #!$%@? leniu:

Krajowy standard kompetencji zawodowych

Kierowca samochodu dostawczego
(832202)

Z6. Wykonywanie czynności obsługowych oraz usuwanie usterek
samochodu dostawczego powstałych podczas jazdy

To jest twój zasrany obowiązek. Za to bierzesz duże pieniadze. Większe niż niejeden lekarz i zdecydowanie za duże.

@xspeditor ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@xspeditor: Chcialbym zobaczyc wymiane kola na poboczu zwyklym kluczem w 20 minut, to po pierwsze. Strzelajace opony to problem wlascicela pojazdu, tymbardziej jak ich slaby stan byl zglaszany.

@wasiuu: Nie jezdze samochodem dostawczym, a ciagnikiem siodlowym.

ftp://kwalifikacje.praca.gov.pl/STANDARDY%20KOMPETENCJI%20ZAWODOWYCH/294833202kierowcaciagnikasiodlowego.pdf

punkt 2.7
Z11. Wykonywanie czynności obsługowych oraz usuwanie drobnych usterek
ciągnika siodłowego i naczepy

DROBNYCH #!$%@?, drobna usterka to przepalona żarówka albo wiszący przewód, a nie tarmoszenie koła cieższego