Wpis z mikrobloga

@Goglez
@Hatespinner
@Sybilla
Ja właśnie pytam o tą wodę z kranu bo używał bym wody z własnej studni. Woda była badana i nadaje się bezpośrednio do picia z kranu tylko jestem ciekawy czy jak taka dodam to piwo może się w jakiś sposób zepsuć ?
@anagaro no raz robiłem właśnie tak ze gotowalem i potem czekałem parę godzin aż to wszystko wystygnie no i to czekanie jest denerwujące stąd pytanie czy trzeba
@matiq95: lepiej lej butelkowaną. To, że woda jest zdrowa, nie oznacza że nie ma w niej drożdży dzikusów które mogą Ci zacząć fermentować do smaku który nie będzie pijalny.
Po gotowaniu godzinnym nie. Po samym zagotowaniu tylko do pierwszego wrzenia może być jeszcze sporo życia w tej wodzie. No i inne zasady są w uzdatnianiu wody do picia - organizm sobie poradzi z wieloma żyjątkami, a inne w przypadku czystej pożywki cukrowej która aż czeka na konsumenta.
@matiq95: woda w sprzedaży musi być stabilna w butelce, może pamiętasz, ale dawno temu, przed internetami, była afera z bonaquą która obrastała pleśnią. ;) Po tym wycofano całkowicie z polskiego rynku tę markę. Woda w studni może zawierać dzikie drożdże, takie same jak masz na owocach prosto z drzewa i taka woda jest całkowicie zdrowa dla człowieka, ale dla sterylnej świeżej brzeczki której jeszcze Twoje drożdże nie zdominowały już jest dużym