Wpis z mikrobloga

#!$%@?.

Dość często jeżdżę intercity na trasie Katowice-Warszawa i bezproblemowe podróże jestem w stanie zliczyć na palcach jednej ręki. Za każdym razem ma miejsce sytuacja, która wpływa negatywnie na komfort jazdy. Zazwyczaj są to jakieś drobiazgi typu niedziałające ogrzewanie, problem z zarezerwowaniem miejscówki w kasie itd. Z reguły machnę na to ręką i twardo jadę wyrzucając z głowy te 3 godzinne tortury. Ale dzisiaj cierpię bardziej niż kiedykolwiek. Otóż jadę w pociągu MIĘDZYNARODOWYM (akcentuje to słowo bo zakładam, że standard powinien tu być jeszcze wyższy, przynajmniej tak mi się wydaje) W PIERWSZEJ KLASIE, a na wysokości Opoczna dosiadło się do mnie dwóch żuli, biletów na pewno nie mają, ALE NIKT TEGO NIE SPRAWDZA. W PIERWSZEJ KLASIE, ZAPŁACIŁEM PIENIĄDZE ŻEBY PRZEJECHAĆ TE 3 GODZINY W NORMALNYCH (Bo na pewno nie komfortowych) warunkach, a dostaje dwóch żuli od których #!$%@? alkoholem, a w dodatku jeden się chyba zesrał bo zaczęło #!$%@?ć od niego gównem. Przesiąść się nie ma gdzie, a w dodatku te dwa beje są agresywne. Tutaj powstaje pytanie, gdzie do #!$%@? jest konduktor, który powinien sprawdzać bilety i reagować w takich sytuacjach. Chłopa widziałem na stacji Warszawa zachodnia, potem przepadł. Czemu nie dbacie o bezpieczeństwo i komfort podróżnych? Bierzecie pieniądze za coś z czego się nie wywiązujecie, co jeszcze bardziej mnie #!$%@?. Róbcie tak dalej a same oddane gównem żule będą jeździć waszymi pociągami. Ten pociąg niczym nie różni się od cygańskiego taboru, brakuje tylko kur które dopełniłyby ten groteskowy obraz patologii.

W załączniku zdjęcie tych obesrańców.

#pkpintercity #pkp #pociagi #intercity #gorzkiezale
miczel91 - #!$%@?.

Dość często jeżdżę intercity na trasie Katowice-Warszawa i bezpro...

źródło: comment_wzdkyAiwFDzsBaWXkX9NjDJyuBBYM2MQ.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
Otóż jadę w pociągu MIĘDZYNARODOWYM (akcentuje to słowo bo zakładam, że standard powinien tu być jeszcze wyższy, przynajmniej tak mi się wydaje)


@miczel91: Wydaje ci się. Jedziesz w taryfie TLK, więc pisanie "międzynarodowym" dużymi literami nie sprawi, że za cenę TLK dostaniesz wysoki standard.
  • Odpowiedz
@miczel91 raz jechałem podobnie w jedynce i dwóch żuli się dosiadło. Usiedli przy oknie a ja siedziałem przy korytarzu. Oboje napruci. Trzymałem wkurzony nogi przed sobą skrzyżowane. W pewnym momencie jeden pan menel chciał wyjść do kibla i odsunalem nogi trochę by miał minimum miejsca. On warknal do mnie:...

"Zero kultury!.."
Serio.

Poza tym wydaje mi się że na części połączeń dwójki mają lepszy standard niż jedynki.
  • Odpowiedz
na dobrą sprawę jakie to ma znaczenie jaka taryfa jadę?


@miczel91: Napisałeś:

Otóż jadę w pociągu MIĘDZYNARODOWYM (akcentuje to słowo bo zakładam, że standard powinien tu być jeszcze wyższy, przynajmniej tak mi się wydaje)

Więc wyprowadzam cie z błędu.

Uważasz ze ta patologia jest normalna bo to według Ciebie tlk a nie intercity?

Nie, nie uważam, że jest normalna.
  • Odpowiedz
@miczel91: 22 474 00 00 Straż Ochrony Kolei - już sam fakt że napruci gwarantuje ich eksmisję co najmniej z przedziału, a jak agresywni to już w ogóle. Każdy kto często jeździ pociagami powinien mieć ten numer zapisany.
  • Odpowiedz
@miczel91 Chopin? Ten pociąg pierwszej klasy nie prowadzi ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Polecam na przyszłość samemu się przejść do konduktora i zgłosić sprawę.
  • Odpowiedz
@miczel91: ta jedynka z tym standardem to raczej trafia już tylko w TLK. To jest wagon typu 112ALUX moderna z lat 90 XX wieku + kilka nowych sztuk wyprodukowali w tym czasie. Właście tym wagonowym wypadają w następnych miesiącach P5 więc nie będzie ich w ruchu.
  • Odpowiedz
@miczel91: O swoich przygodach w pociągach mogłabym już pisać opowiadania, jednak z reguły jeśli sama nie potrafię sobie poradzić z problemem, konduktorzy są bardzo pomocni. Raz zgłosiłam takich osobników konduktorowi i zostali wyrzucenia na najbliższej stacji. Ale rozumiem: lepiej ponarzekać niż zrobić coś samemu.
  • Odpowiedz