Wpis z mikrobloga

Prawie 2018 rok, jedno z najpopularniejszychh mediów społecznościowych w polsce, Wykop.pl
Na pierwszym miejscu najgorętszych wpisów znajduje się otagowany #bekazlewactwa obrazek mający pokazać że ludzie z afryki czy bliskiego wschodu są podludźmi. Inni mu wtórują i mówią że to prawda.
Jego autor twierdzi że dzieci osób czarnoskórych i białych to kundle, a czarni to debile. Argumentuje to rankingiem 100 najlepszych szachistów(xD!)
Spodziewałbym się tego po głównej, ale że takie g---o przeszło na mirko to mnie zmroziło.

Nie, Wykop wcale nie jest rasistowski xD
#neuropa #4konserwy #shitwykopsays #rasizm #bekazprawakow
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Magromo: i jeszcze

Pisk lewactwa gdy bronią spraw nie do obrony jest muzyka na moje uszy, a w tym przypadku na oczy ;))

k---a, ale rak

Np. to że wszystkie kultury są sobie równe, lub że ludzie są sobie równi, rasy, płcie itp itd to wszystko kłamstwa
  • Odpowiedz
obrazek to typowy smieszny mem, wyjmij kija


@Lord6Infamous: To byłoby śmieszne gdyby był to zwykły żart, o czym wszyscy by wiedzieli i nikt na serio tak nie myślał. A i tak byłby mało śmieszny bo już się przejadł.

Ale ten mem jest traktowany poważnie i ludzie na poważnie bronią tezy w nim zawartej.
To już k---a nie jest śmieszne.
Nic a nic.
  • Odpowiedz
@Magromo: Mam na myśli to, że nie wszyscy jesteśmy zdolni do tych samych rzeczy tak samo i z tego wynikają wszelkie inne różnice. I na podstawie tych różnic jesteśmy w stanie rozstrzygać kto jest w czymś lepszy albo gorszy. Za każdym razem kiedy ktoś mówi, że biały albo mężczyzna jest w czymś lepszy od pozostałych grup, wtedy wg. was to jest rasizm lub seksizm
  • Odpowiedz
Mam na myśli to, że nie wszyscy jesteśmy zdolni do tych samych rzeczy tak samo i z tego wynikają wszelkie inne różnice. I na podstawie tych różnic jesteśmy w stanie rozstrzygać kto jest w czymś lepszy albo gorszy. Za każdym razem kiedy ktoś mówi, że biały albo mężczyzna jest w czymś lepszy od pozostałych grup, wtedy wg. was to jest rasizm lub seksizm


@OfensywnoOpresyjnyKorwinizmWAkcji: Bełkotliwe wodolejstwo.
Chce żebyś mi wprost
  • Odpowiedz
Chce żebyś mi wprost powiedział co masz na myśli mówiąc że rasy nie są sobie równe, co je różni.

@Magromo: Różni je potencjał kulturalny i intelektualny. To widać m.in. w sztuce, architekturze i nauce
  • Odpowiedz
Różnice fizyczne to nie wszystko: masz tu np. hall of fame olimpiady matematycznej:


@OfensywnoOpresyjnyKorwinizmWAkcji: Po co wklejasz link do olimpiady matematycznej? To nie jest odpowiedź na moje pytanie.
Jeszcze raz, przeczytaj pytania dokładnie, są skonstruowane w prosty i łatwy do zrozumienia sposób:

1.Co masz na myśli mówiąc że rasy nie są sobie równe,
  • Odpowiedz
@Magromo:

Tak samo czemu kobiety nie są równe mężczyzną.

Bo są mniej inteligentne, niższe i słabsze. Ale to tylko kilka przykładów. Nie potrafią grać ani w szachy ani w gry komputerowe z których mają bekę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Różni je potencjał kulturalny i intelektualny. To widać m.in. w sztuce, architekturze i nauce


@OfensywnoOpresyjnyKorwinizmWAkcji: Przez różnice potencjału intelektualnego masz na myśli że niektóre rasy są inteligentniejsze i mądrzejsze od innych? W jaki sposób sztuka, architektura i nauka to udowniają? Wszystkie rasy mają w nich swoich przedstawicieli.
  • Odpowiedz
Przez różnice potencjału intelektualnego masz na myśli że niektóre rasy są inteligentniejsze i mądrzejsze od innych?

@Magromo: M.in ale na tym oczywiście różnice się nie kończą. Czarni są lepsi np. w maratonach i to w pełni uznaję. Równi tak czy owak nie jesteśmy w ogólności
  • Odpowiedz
@OfensywnoOpresyjnyKorwinizmWAkcji: To, że wszyscy nie jesteśmy równi jestem w stanie do pewnego stopnia uwierzyć, ale generalnie to nie jest największym problemem całej "afery".
Problemem jest to, że "correlation does not imply causation", czego wykopki nie rozumieją. To, że w rankingu FIDE na pierwszym miejscu jest Rosja, potem Chiny, USA, Ukraina, Indie, na 9. miejscu Polska, na 14. Niemcy oznacza tylko wyłącznie to, że w tym rankingu pierwsze miejsce ma Rosja,
  • Odpowiedz
@PyszneBuleczki:

Problemem jest to, że "correlation does not imply causation"

Jasne w stricte matematycznym sensie. Możemy rzucić taką smaczną kość.
Otóż korelacja daje pewne "clue", a wiele takich korelacji już "imply
  • Odpowiedz