Wpis z mikrobloga

Prawie 2018 rok, jedno z najpopularniejszychh mediów społecznościowych w polsce, Wykop.pl
Na pierwszym miejscu najgorętszych wpisów znajduje się otagowany #bekazlewactwa obrazek mający pokazać że ludzie z afryki czy bliskiego wschodu są podludźmi. Inni mu wtórują i mówią że to prawda.
Jego autor twierdzi że dzieci osób czarnoskórych i białych to kundle, a czarni to debile. Argumentuje to rankingiem 100 najlepszych szachistów(xD!)
Spodziewałbym się tego po głównej, ale że takie gówno przeszło na mirko to mnie zmroziło.

Nie, Wykop wcale nie jest rasistowski xD
#neuropa #4konserwy #shitwykopsays #rasizm #bekazprawakow
  • 36
obrazek to typowy smieszny mem, wyjmij kija


@Lord6Infamous: To byłoby śmieszne gdyby był to zwykły żart, o czym wszyscy by wiedzieli i nikt na serio tak nie myślał. A i tak byłby mało śmieszny bo już się przejadł.

Ale ten mem jest traktowany poważnie i ludzie na poważnie bronią tezy w nim zawartej.
To już #!$%@? nie jest śmieszne.
Nic a nic.
Mam na myśli to, że nie wszyscy jesteśmy zdolni do tych samych rzeczy tak samo i z tego wynikają wszelkie inne różnice. I na podstawie tych różnic jesteśmy w stanie rozstrzygać kto jest w czymś lepszy albo gorszy. Za każdym razem kiedy ktoś mówi, że biały albo mężczyzna jest w czymś lepszy od pozostałych grup, wtedy wg. was to jest rasizm lub seksizm


@OfensywnoOpresyjnyKorwinizmWAkcji: Bełkotliwe wodolejstwo.
Chce żebyś mi wprost powiedział
Różnice fizyczne to nie wszystko: masz tu np. hall of fame olimpiady matematycznej:


@OfensywnoOpresyjnyKorwinizmWAkcji: Po co wklejasz link do olimpiady matematycznej? To nie jest odpowiedź na moje pytanie.
Jeszcze raz, przeczytaj pytania dokładnie, są skonstruowane w prosty i łatwy do zrozumienia sposób:

1.Co masz na myśli mówiąc że rasy nie są sobie równe, co je różni.

2.Czemu kobiety nie są równe mężczyzną.
@Magromo:

Tak samo czemu kobiety nie są równe mężczyzną.

Bo są mniej inteligentne, niższe i słabsze. Ale to tylko kilka przykładów. Nie potrafią grać ani w szachy ani w gry komputerowe z których mają bekę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Różni je potencjał kulturalny i intelektualny. To widać m.in. w sztuce, architekturze i nauce


@OfensywnoOpresyjnyKorwinizmWAkcji: Przez różnice potencjału intelektualnego masz na myśli że niektóre rasy są inteligentniejsze i mądrzejsze od innych? W jaki sposób sztuka, architektura i nauka to udowniają? Wszystkie rasy mają w nich swoich przedstawicieli.
@OfensywnoOpresyjnyKorwinizmWAkcji: To, że wszyscy nie jesteśmy równi jestem w stanie do pewnego stopnia uwierzyć, ale generalnie to nie jest największym problemem całej "afery".
Problemem jest to, że "correlation does not imply causation", czego wykopki nie rozumieją. To, że w rankingu FIDE na pierwszym miejscu jest Rosja, potem Chiny, USA, Ukraina, Indie, na 9. miejscu Polska, na 14. Niemcy oznacza tylko wyłącznie to, że w tym rankingu pierwsze miejsce ma Rosja, drugi
@PyszneBuleczki:

Problemem jest to, że "correlation does not imply causation"

Jasne w stricte matematycznym sensie. Możemy rzucić taką smaczną kość.
Otóż korelacja daje pewne "clue", a wiele takich korelacji już "imply causation".
https://www.youtube.com/watch?v=HUti6vGctQM
Jeżeli w 100 różnych rankingach X jest nad Y to już o czymś może świadczyć.

W ogóle co to jest za pomysł żeby oceniać czyjąś inteligencję na podstawie rankingu szachowego.

Szachy same w sobie to słaby wyznacznik, ale