Wpis z mikrobloga

@r5678: no to za dobrze na tym nie wychodzisz, bo najmocniejszą stroną tego serialu jest to, że zombie to tylko pretekst do ukazania relacji międzyludzkich w momencie próby. niestety ostatni sezon to jak na mnie już tylko przemoc dla przemocy i absurdalnie przekolorowany tenzłyantagonista.
@Ziombello: przecież o to chodzi w tym serialu, patrz wyżej.( ͡° ͜ʖ ͡°)
no to za dobrze na tym nie wychodzisz, bo najmocniejszą stroną tego serialu jest to, że zombie to tylko pretekst do ukazania relacji międzyludzkich w momencie próby


@InspektorDupa: tak było (i to była przyczyna jakości tego serialu) w pierwszych 2-3 sezonach. Relacje międzyludzkie, wielowarstwowi bohaterowie i skomplikowane stosunki między nimi. Jakoś po 3cim sezonie się to totalnie rozmyło i serial leci według schematu - grupa znajduje schronienie, pojawiaja sie wrogowie, walka,
@steve__mcqueen: myślę, że oceniasz zbyt surowo, było sporo fajnych rozwiązań później, ale o tym po części pisałem wyżej - miałkość fabuły, popadnięcie w schemat, przekolorowani we wszystkie strony NPC( ͡° ͜ʖ ͡°), sztuczne utrzymywanie przy życiu lubianych postaci i wycofanie się z tego w najgłupszy możliwy sposób, postać Neagana, pójście w stronę głupawej przemocy. no, nie wygląda to dobrze, dlatego znudziło mi się oglądanie.
@Ziombello tak naprawdę to ciężko będzie wymyślić twórcom coś fajnego w tym sezonie. Jedynym ratunkiem wydaje się opuszczenie Alexandrii, tylko w jakiś NOWY sposób, bo wszystko co powodowało, że serial szedł do przodu zostało wykorzystane i zaczyna być powoli ponownie powielane, co jest bez sensu. Farma ojca Maggie - najazd stada zombie, powielony wątek został z kamieniołomem, gdzie prowadzili stado drogą, teraz walka z Neganem - było to samo z Gubernatorem...
Szansą
@Kitaz jak chcesz to masz tu spoiler co się wydarzy (wg komiksu)


Aktualnie w komiksie zaczyna się arc New World Order prawdopodobnie z bardzo rozwinięta organizacją militarną.