Wpis z mikrobloga

@irecky: też czymś podobnym gram (a może takim samym nawet) dopiero ok 2,8mmr
Jak sobie radzisz ze słabym mulliganem, który jest nieodłączny w tej talii co jakiś czas? Masz Ves?
@haxxx: zamiast detmolda dodalem ves i czyste niebo (tego mi najbardziej brakowalo po wyrzuceniu detmolda ). czyste niebo czyli 26 karta, w zasadzie nie wplywa na deck thinning, bo zawsze mozna dociagnac brazowa karte, po oczyszczeniu talii z komandosow. Za to ves ratuje tylek baaardzo czesto.
@haxxx: Generalnie tym deckiem trzeba się ograć. Na początku miałem problem bo czasem kłóciły mi się np. Iris i Filippa ze smokiem i pożogami, ale się nauczyłem :) Dużo też się poprawiło, kiedy zacząłem używać piechoty podbitej do 6pkt, jako jednego z finisherów w trzeciej rundzie.
@irecky: próbuję teraz takiego wariantu, że dodałem tego maga za 9 który wymienia kartę na zaklęcie i jako zaklęcie dodałem wronie oko - przy dobrych wiatrach -12 pkt po stronie przeciwnika

Brakue mi tu karty , która mogła by wskrzesić pożogę ( ͡º ͜ʖ͡º) często vs skellige palę 2 czy 3 miśki ale zaraz wracają na stół z pomocą kapłanek...
@irecky: zainspirowałem się, poprzerabiałem i w sumie dzięki radom ulepszyłem starego kontrola Radovidowego, którego zrobiłem ze 2 patche temu.

I poza swarnem Foltesta to jedyna sensowna talia dla KP na dziś, bo rębacze wystarczył do max 3k mmr a pancerz umarł, o kombinacjach z Baronem nie wspomnę (ostatnio nawet zrobiłem rębaczy z Baronem ale słabo..)

Lubię KP i grając Wild Huntem czy Skellige a nawet NG nie czułem tej samej radochy.
@FotDK: nie widze innego golda do tego decku niz Fil, ktora rozwala setup nilfgaardu/moze zbic wyrocznie po rozbiciu quena pogoda. Testowalem gigni, yennefer gdy w mecie nie ma dagon swarmu i nie grasz pod barona jest taka sobie, baron jest ( ͡° ͜ʖ ͡°), nie testowalem jeszcze muzzle'a ale imo wyglada srednio. W nowej mecie probowalem grac margarite/mandragore/artefakt za dethmolda i w sumie fajnie siadalo :p

ale
@haxxx: ja przy skellige, zwlaszcza buffującym, pozoge i smoka trzymam na koniec. Miski moznaa spamowac pogodą, w sumie wyjdzie na plus, dwa stracone punkty z pogody kontra jeden z miska.

do zalatwiania niechcianych kart, masz jeszcze filippe i ewentualie radowida,
@kubusfnc:
@irecky: zastanawiam się nad usunięciem keiry na rzecz uzdrowienia. Czasem po wyrzuceniu smoka przeciwnik daje instant pas. Także później można by było użyć smoka raz jeszcze.
@FotDK: mulligan jest problemem, ale poza jakimis ekstremalnymi sytuacjami daje sie z niego wybrnac w perspektywie trzech rund. u mnie tez ves pomaga mocno, w zasadzie po kilkudziesieciu grach uwazam ze to karta must have w tym decku.
uzdrowienie czasem pomoze a czasem moze byc dead.. jezeli chcesz wymusic runde i masz iris+talara to mozesz uzyc tego combo - iris w mroz, przeciwnik pasuje, dogrywasz talara, iris wybucha i bam - przy wygranym coinie nadal wygrywasz na rownych kartach
@haxxx: keira jest bardzo uniwersalna, raczej bym sie jej nie pozbywal. Z decku wyciaga aeromancje, moze naprawc smoka, albo dac tarcze na rzad z pogoda, skasowac spam leszego epidemia itd. smok ma jednak ograniczone dzialanie i zeby zrobil prawdziwe spustoszenie trzeba go uzywac ze srebrnym smokiem..
@kubusfnc: to jest dobre, iris z talarem. U mnie czesto jeszcze wchodzi rzucenie iris w pogode, po pierwszym tyknieciu smoka. jest to iscie zabojczy finisher. jak przeciwnik nie skontruje iris, to w kolejnej rundzie najpierw odpali sie smok, a chwile potem iris buffuje twoje jednostki. dodatkowo przeciwnik ma dylemat, czy blokowac iris czy smoka.
@FotDK: @kubusfnc: jesczcze co do palenia i scoiatael, to wlasnie pracuje nad bardzo podobnym deckiem w oparciu o ethienne. te same neutrale, ultra odchudzanie decku kolowrotkiem z komandosow, wskrzeszanie pogody i pozogi ( ͡° ͜ʖ ͡°). na potyczkach niezle daje rade, a na rankedach jeszcze siebtroche boje :) jak skoncze to sie pochwale
@kubusfnc: a jak ci szło naszym ( ͡° ͜ʖ ͡°) deckiem ze Skellige z buffującymi się nawzajem drakarami i miecznikami? Jak dla mnie chyba najbardziej problematyczny deck w tej chwili.