Wpis z mikrobloga

Pisk lewactwa gdy bronią spraw nie do obrony jest muzyka na moje uszy, a w tym przypadku na oczy ;))

Coś pięknego;)


@Klofta: każdy kto ci wytknie debilne argumenty i s----------e umysłowe jest lewakiem? XD
  • Odpowiedz
  • 0
@ShadyTalezz tylko, że najważniejsze nie są koniecznie najpopularniejsze. Idąc twoimi wytycznymi to muzyka klasyczna jest najważniejszym gatunkiem muzycznym, bo to ona wytworzyła najwięcej trendów, największy wpływ wywarła na kulturę, względnie jeszcze muzyka ludowa. Rap nie tworzy kultur, tylko subkultury. I rozumiem,że jest specjalna organizacja zajmująca się ustalaniem jaka muzyka jest najważniejsza? To jest sprawa subiektywna każdego.
  • Odpowiedz
Pisk lewactwa gdy bronią spraw nie do obrony jest muzyka na moje uszy, a w tym przypadku na oczy ;))

zdanie przypadkowego lewaka obchodzi mnie jak śnieg w zeszłym roku


@Klofta: klasyczny spierdoks spod tagu #4konserwy. Jak dyskusja przyjmuje merytoryczny ton na argumenty, to zatyka uszy i p------i coś o lewactwie.
  • Odpowiedz
@dlouhy: takie gatunki jak Jazz czy Blues chociażby wcale nie wywodzą się z muzyki klasycznej tylko z afrykańskiej muzyki ludowej(chyba, że używanie instrumentów to dla ciebie wywodzenie się z muzyki klasycznej). Tak samo muzyka klasyczna w dzisiejszych czasach ma wręcz marginalny wpływ na resztę muzyki, pokaż mi jak trendy w ostatnich latach stworzyła muzyka klasyczna we współczesnej muzyce rozrywkowej, w ciągu ostatnich 50 lat chociażby?
Jeżeli chodzi o organizacje to
  • Odpowiedz
  • 0
@ShadyTalezz a widzisz, najważniejszej muzyki murzyni niezapoczątkowali, a nawet nie mają tam znanych kompozytorów, chodzi mi o muzyke klasyczną. Jeszcze wymień czarnych malarzy.
  • Odpowiedz
  • 0
@Klofta mirku niemartw się. Biali wnieśli więcej niż murzyni, tylko lewacy będą ich bronić w nieskończoność. Nie mówię że znanych mądrych czarnych jest mało, ale to właśnie biali o wiele więcej wnieśli do kultury i nauki niż murzyni.
  • Odpowiedz
@Tratak: masz listę czarnych malarzy https://www.biography.com/people/groups/black-artists
a tu masz listę czarnych kompozytorów muzyki klasycznej https://www.theguardian.com/music/musicblog/2015/jun/02/ten-black-composers-whose-works-deserve-to-be-heard-more-often
tak ważnej, że słucha jej obecnie jakieś 4% ludzkości ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nigdzie nie pisałem, że biali nie wnieśli więcej ale to nie znaczy, że czarni nic nie wnieśli do kultury ale każdy kto tak myśli jest dla ciebie lewakiem bo świat przecież jest czarno biały i tacy jak ty
  • Odpowiedz
  • 0
@ShadyTalezz ja osobiście już od jakiegoś czasu określam się jako centrum, chociaż bardziej na prawicem. Nigdzie nie napisałem że niema czarnych którzy niewnieśli niczego wartościowego do kultury, lecz jest ich o wiele mniej i temu zaprzeczysz nie możesz. Do czarnych pracujących normalnie nic niemam, ale wkurzają mnie Ci którzy przyjeżdżają do europy tylko po zasiłek i Ci którzy zachowują się jak bydło (chociaż sebixy to też bydło). Nic niemam do tych
  • Odpowiedz
  • 0
@ShadyTalezz ale tu nie chodzi o trendy w ostatnich 50 latach, myzyka klasyczna ogółem tych trendów wytworzyła najwięcej w całej historii. A czy ja mówiłem, że Jazz i Blues to muzyka klasyczna? Ja mówiłem o organizacji, która ustala jaki gatunek jest najważniejszy a ty mi podajesz organizacje które wybierają najlepsze utwory w danym gatunku.
Ja: Jaki gatunek jest najważniejszy? Muzyka klasyczna, blues, jazz, rock?
Ty: "Rolling Stone tworzy listy najbardziej przełomowych
  • Odpowiedz
@dlouhy: właśnie chodzi o to, że chodzi o trendy w ostatnich 50 latach, bo od początku mówiłem w współczesnej muzyce rozrywkowej a muzyka klasyczna nie zalicza się do muzyki rozrywkowej ¯\_(ツ)_/¯ I pytałeś o organizacje opiniotwórcze więc nie wmawiaj mi, że pytałeś tylko o to który gatunek jest najważniejszy.
  • Odpowiedz
@ShadyTalezz: To ty mi nie wmawiaj, napisałem tak: "I rozumiem,że jest specjalna organizacja zajmująca się ustalaniem jaka muzyka jest najważniejsza?". Nie pytałem o organizacje, które zajmują się wyłanianiem najlepszego utworu w danym gatunku, tylko pytałem ironicznie o organizacje/ę, która ustala co jest lepsze: rock, rap, jazz, muzyka klasyczna itd..
I pisałeś w ostatnich 50 latach "chociażby" (sic!) a ja napisałem, że w całej historii a nie tylko te "chociażby 50
  • Odpowiedz
@dlouhy: tak ciężko zrozumieć, że chodzi o wpływ muzyki klasycznej na muzykę rozrywkową w ciągu ostatnich 50 lat? Od początku pisałem, że chodzi o nią właśnie a ty ciągle mi wyskakujesz z muzyką klasyczną, która nie należy do muzyki rozrywkowej ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@dlouhy: Gdzie tak napisałem? Przestań mi wkładać słowa do ust

pokaż mi jak trendy w ostatnich latach stworzyła muzyka klasyczna we współczesnej muzyce rozrywkowej, w ciągu >ostatnich 50 lat chociażby?

to jest dokładnie to co napisałem
Kończę tę dyskusję bo nie ma sensu.
  • Odpowiedz