Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do mirkow co pracuja w finansowych korpo.
Jakich funkcji excela najczesciej uzywacie?
Moze nie tylko funkcji w sensie formul, ale tez ogolnie rzeczy ktore non stop wam sie przydaja.
Ja znam slabo excela i chcialbym sie go jakos poduczyc ale nie wiem od czgo zaczac bo na excelszkolenie.pl wydaja mi sie tam troche rzeczy w duzej mierze oczywiste i nieprzydatne, chcialbym sie skupic na tych najbardziej przydatnych.
Slyszalem ze funkcja vlookup bardzo sie przydaje w pracowaniu na danych w korpo ale ja nie umiem z niej korzystac, tzn. wiem jak dziala, ale mam z nia problemy zeby na podstawie jednej tabeli za pomoca vlookup zebrac duza ilosc danych (a ja umiem ze tylko w jednej komorce mi sie robi).
Jakie jeszcze funkcje i formuly excela non stop wam sie przydaja?
I co ogolnie w tym excelu robicie na waszych stanowiskach w korpo?

Fajnie by bylo jakbyscie napisali tez jaki dzial/stanowisko :D

#excel #korposwiat #pracbaza
  • 18
  • Odpowiedz
@samuraj24: ale serio pytam ;) ja nawet nie wiem co sie robi dokladnie w finansowych korpo, a wiem ze sa rozne dzialy, jakies rtr, ap, ar, fa, nie wiem jakich funkcji excela tam sie uzywa
  • Odpowiedz
@polecam_poczytac_heideggera: > na excelszkolenie.pl wydaja mi sie tam troche rzeczy w duzej mierze oczywiste i nieprzydatne

no właśnie na excelszkolenie.pl bardzo polecają vlookup xD - bardzo często ta funkcja się tam przewija

ogarnij też funkcje logiczne - b. przydatne - kiedyś na funkcjach logicznych skonstruowałem sobie narzędzie do analizy giełdowych systemów transakcyjnych
  • Odpowiedz
@prawik997: Nierobię w finansach ale jeżeli uważasz że excelszkolenie.pl daje dużo niepotrzebnych rzeczy. Cóż.
Napewno potrzebujesz Zagnieżdżanie funkcji, suma jeżeli, licz jeżeli , wyszukaj pionowo, poziomo, jeżeli.błąd, tabele przestawne. XOR, zagnieżdżone jeżeli. Zresztą jeżeli to podstawa.
  • Odpowiedz
@labuz: Nie stwierdziłem, że ten kurs jest najlepszy na świecie czy wyczerpuje temat excela, a co do zbędnych rzeczy to się zgodzę. Na pewno jest przystępnym startem dla osób, które opisują swój poziom obycia z programem w następujący sposób:

Slyszalem ze funkcja vlookup bardzo sie przydaje w pracowaniu na danych w korpo ale ja nie umiem z niej korzystac

Dla mnie to co ty wymieniłeś to podstawy, ale sam zaczynałem z
  • Odpowiedz
Złącz.tekst, licz.jeżeli, indeks+podaj.pozycje

OP się uczy, a nikt nie wspomniał jeszcze o skrótach klawiaturowych. IMO oprócz znajomości funkcji jest kluczem do efektywnej, a przede wszystkim wygodnej pracy. Często w filmikach podają skróty jakich w danym momencie używają i zdecydowanie nie należy tego ignorować.
  • Odpowiedz