Wpis z mikrobloga

Nie ma już dobrych i funkcjonalnych drukarek.
#hp robi takie gówno że bez chmury google wygodnie nie skorzystasz (zwłaszcza nie skonfigurujesz w #linux klienta w sieci lokalnej tak łatwo).
Po za tym po kilkudziesięciu stronach drukarka zaczyna się psuć.
Cóż za szwindle dzisiaj robią, 8mio rdzeniowego snapdragona z 2gb ddr3 tam wsadzą, a funkcjonalność żadna.
Muszę kupić coś prostego, coś do czego wystarczy po prostu tani atrament, który jest zawsze dostępny a sprzęt się nie #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A takie cuda na wifi to mogę na #openwrt stawiać, wystarczy że router ma rs232, cpu mips 100mhz, 16mb flash i 8mb ram aby skonfigurować na nim prosty, otwarty i szyfrowany serwer druku, który działa i nie jest furtką wielkiego brata!
#takaprawda #drukarki #gorzkiezale #humorinformatykow #linux #embedded #bezpieczenstwo #takaprawda
majsterV2 - Nie ma już dobrych i funkcjonalnych drukarek.
#hp robi takie gówno że be...

źródło: comment_e663kSQvciQrryUQYXXjOJMvAZXvQkAo.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@majsterV2: a serio potrzebujesz atramentu/koloru? Jeśli 99% drukujesz na czarno, to te kilka stron w roku można wydrukować w punkcie xero a sobie kupić tanią laserówkę z cyklu "nie do zdarcia". Mam HP LJ P1102, przyjmuje zamienniki bez narzekania, najtańszy toner za 20zł a za 35zł można kupić już całkiem dobry zamiennik.

Nie spotkałem się też z problemami z konfiguracją HP w linuxie, a przynajmniej w ubuntu; chodzi i druk
  • Odpowiedz
A potrzebny ci ten kolor? Bo jak nie, to laserówki są już w takich cenach że kupno atramentowej drukarki mija się z celem. Brother HL-L2340DW jest tani i dobry, ma wifi i duplex. I nawet sami dołączają sterowniki do linuksa (chociaż gutenprint też bez problemu je wykrywa)
http://support.brother.com/g/b/downloadtop.aspx?c=us⟨=en∏=hll2340dwuseu_as
To jeśli chodzi o nowet na allegro na pewno znajdziesz też jakieś refurby w jeszcze niższej cenie

Miałem HP 2100tn i
  • Odpowiedz
@majsterV2: Możesz poszukać metodą mojego kolegi. Najpierw patrzył w internecie za tanimi tonerami, które mają sporo zamienników, a potem na podstawie tego wybrał drukarkę. W ten sposób znalazł sprzęt, na którym drukowanie jest tańsze niż cebula w biedronce ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Tez mialem twn problem ostatnio. Myślałem o laserowce ale jednak... w domu przydaje się kolor. Wybor padł na Brother j105. Ma wifi więc na linuxie smiga bezproblemowo. Poza tym ma stery pod Linuxa na stronie producenta. Najtańsza nie była ale w końcu mam spokój. A eksploatacja według znajomych co sie zajmują tym na co dzień bardzo tania. Niestety dosc wolno startuje ale reszta rekompensuje mi tą niedogodność
  • Odpowiedz