Wpis z mikrobloga

@merciless85: Masz na myśli nazistów których:
- każdy oficer musiał złożyć przysięgę którą kończyło "tak mi dopomóż Bóg" oraz nie mógł być ateistą?
-każdy żołnierz nosił na pasku "Gott mit us"?
-ich przywódca twierdził że wypełnia "Boską wolę"?
@Ex3: Nie czerp wiedzy historycznej z memów na ateologrupkach. Podałeś tu pakiet bzdur, które są nieustannie powielane przez ignorantów.

Jeśli słyszę:człowiek potrzebuje miejsca, w którym w potrzebie będzie szukał pociechy i pomocy - nie wierzę! Jeśli ludzkość idzie tą drogą, jest to kwestia tradycji i przyzwyczajenia. Przekonuje nas o tym front bolszewicki. Nie znają żadnego boga, a przecież umieją umrzeć. Po pewnym czasie panowania narodowego socjalizmu będzie nie do pomyślenia, że
Pobierz
źródło: comment_8p1hu9qy0lOv82tlhdoyIUL5O4Fc8L6r.jpg
@adgebworthy Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową; i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy. Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien.
@Gigant_Reakcji:
"Therefore, I believe today that I am acting in the sense
of the Almighty Creator: By warding off the Jews I am
fighting for the Lord's work. "
LINK

Zrób screena z ostatnich 3 linijek 1 część, 2 rozdział.
@Ex3: Cytat w tym tłumaczeniu jest raczej potwierdzeniem tego co mówi Ian Kershaw.

Warthegau miał być krainą o charakterze wyjątkowo ateistycznym. Niemcy na otwartą walkę z wiarą nie mogli pozwolić sobie na swym terytorium, dlatego na eksperyment zmierzający do całkowitego wyeliminowania Kościoła katolickiego wybrali teren nieistniejącego państwa polskiego. Po odniesionym zwycięstwie, kiedy już nikt nie śmiałby im w tym przeszkodzić, Kościół Katolicki i jego wierni zniknęliby z całego terenu tysiącletniej Rzeszy.
Pobierz
źródło: comment_qNiiHMSbRxDlJC0Y0OuWz2Gzu9L1oEOF.jpg